Hirdetés
<<  Július 2017  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés


Megoldások az energiaválságra


A KEOP 6.1.0./B–2008-0022 azonosítószámú pályázat keretében megvalósuló „Első lépés a fenntartható háztartások felé – regionális képzés és kampány” részeként, 2009. november 20-án előadásokat hallhattak az érdeklődők az algyői Faluházban. Az első téma - „Új szemléletű energia-termelés és felhasználás – az elkerülhetetlen változások” - előadója Ábrahám Krisztián, környezeti nevelő, aki a gondolkodás radikális változásában látja a kiutat, hogy az energiaválságot elkerüljük. Illés Gábor, geográfus, környezeti nevelő „Hogyan takarékoskodjunk a fűtés és a melegvíz-használat során?” című előadásában jó, kivitelezhető megoldásokat, példákat mutatott be az energiaprobléma kezelésére.
A fenti pályázat keretein belül további 4 előadást tervezünk szakemberek előadásában, ezen felül 6 kiadvány megjelentetését tervezzük az energiafelhasználás témakörében. A program eredményeinek felmérése a pozitív választ adó lakosság körében a program végén várható.
A 2009/2010-es tanév folyamán további 3 túrát tervezünk; a program lezárásaként pedig egy vetélkedőn várjuk a terepi kirándulásokon részt vevő tanulókat, ahol számot adhatnak megszerzett tudásukról. A vetélkedő a tanév végén kerül megrendezésre. A résztvevők díjazásban részesülnek! A jelentkezés feltételeként legalább 2 terepi túrán részt kell venni!
(A további kirándulások: március – Regionális Hulladéklerakó Telep; április – Pusztaszeri TK; május – a Szegedi Tudományegyetem kiállítása.)


Hegyi Gabriella szervező pedagógus


 

 

 


 

Meghívó

Az Algyői Általános Iskola – a KEOP 6.1.0/B pályázat keretein belül – a CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesülettel és a Kiskunsági Nemzeti Parkkal közösen előadást szervez a lakosság részére november 20-án 16 órától a Faluházban.

Az első két előadás témái:

1. Új szemléletű energia-termelés és felhasználás – az elkerülhetetlen változások
Előadó: Ábrahám Krisztián környezeti nevelő

2. Hogyan takarékoskodjunk a fűtés és a melegvíz - használat során? Előadó: Illés Gábor geográfus, környezeti nevelési előadó


Az előadásokra sok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!

A szervezők