Ökoiskola diáktalálkozó a Tömörkény Gimnáziumban (2010. márc. 05.)


Március 5-én ökoiskola találkozón vettünk részt a Tömörkény István Gimnáziumban Malustyikné Marika nénivel. A találkozóra előzetes feladatként egy plakátot készítettünk iskolánk „zöld” tevékenységeiről, képekkel illusztrálva. A találkozón nagyon sok érdekes előadást láttunk, hallottunk. Először a Kiskunsági Nemzeti Park munkatársa, Albert András mutatta be a park állat- és növényvilágát; majd a gimnázium környezetvédő szakos tanuló power pointos bemutatót tartottak a papírhulladék kezeléséről, a bolygókkal kapcsolatos kísérletekről; valamint a Zsombói láprétről is szó esett. Ezután egy játékos vetélkedőn vettünk részt, amelyen az előadásokkal és a jeles napokkal kapcsolatos tesztlapokat töltöttünk ki. A találkozó végén finom étellel és itallal kínáltak minket. Igazán jól éreztük magunkat és élményekkel gazdagabban tértünk haza.

Szekeres Dzsenifer, Kalcsú Tünde és Mandász Vivien 6. osztályosok beszámolója