Kooperatív technikák bemutatója vendég pedagógusoknak (2010.)Március 29-én matematika bemutató órát tartottunk iskolánkban a Kaposvárról, Békéscsabáról, Domaszékről, Röszkéről, Kerekegyházáról és Zsombóról érkezett pedagógus kollégáknak. A HEFOP-os pályázati mentorunk az Algyői Általános Iskola két pedagógusát kérte fel az órák megtartására. Az első órán Almásiné Császár Piroska a 6. osztályosokkal az arányosságokkal foglalkozott, a következő órán Hegyi Gabriella a 7.a osztállyal függvényekkel kapcsolatos feladatokat oldott meg. Vendégeink bepillantást nyerhettek a kooperatív módszerek alkalmazásába a matematika órákon, valamint megismerhették a tanulók értékelésének lehetőségeit (egyéni munka, csoportmunka). Kollégáink örömmel fogadták a bemutató órákat, elmondták, hogy jó volt megtapasztalni a kooperatív technikákat, módszereket az alkalmazásukban is. Sok új ötlettel és élménnyel gazdagodtak iskolánkban.

Hegyi Gabriella matematika tanár