Zoopedagógiai foglalkozás a Szegedi Vadasparkban, 2010.2010. június 14-én a TÁMOP-3.1.4/08/2-2008-0049 pályázat keretében iskolánk tanulói a Szegedi Vadasparkot látogatták meg. Környezeti nevelési programunk része a Vadaspark látogatása, ám ennek a foglakozásnak a célja eltért a megszokottaktól. Az idei zoopedagógia foglakozás célja a konkrét segítségnyújtás, ötletadás a kompetencia alapú oktatáshoz. De ez a mostani látogatás a gyerekek számára is minden eddiginél izgalmasabbnak ígérkezett: ez alkalommal látványetetés csalogatott bennünket. A bemutatón sok új információra számítottunk s nem is csalódtunk. Számunkra eddig csak filmből ismert állatokat figyelhettünk meg lakmározás közben. A fossza hosszas küzdelem után éppen egy patkányt tépett szét, a kismajom banánt majszolt, társa csak szemezgetett a mazsolából. Vezetőnk, Beleznay András, a Vadaspark zoopedagógusa földrészenként ismertette meg velünk a különböző állatokat, amelyek nagy része az európai fajmegmentési program keretében él itt. A szelíd állatoknak is nagy sikere volt tanulóink körében. Legtöbb időt a szurikáták lakóhelye körül töltöttünk el, hiszen nehéz volt otthagyni a folytonosan játszó, mókás kis ragadozókat. A macskakedvelők is kedvüket lelhették a sokféle látnivalóban. Az oroszlánok, párducok, tigrisek, bágyadtan terültek el a júniusi forró napon, mintha csak a szavannán lennének. Igazán a vízben lustálkodó törpevízilovakat irigyeltük, mert bizony nekünk is nagyon melegünk volt. Sőt a szúnyogok „látványosan” eszegettek minket. A furcsa állatok közül a rajzfilmbe illő külsejű sörényes hangyász tetszett többünknek, ami úgy nézett ki, mint ha több különböző fajból gyúrták volna össze. Hosszasan néztük, és hallgattuk vezetőnk érdekes történeteit. Nagyon sok új ismerettel indultunk hazafelé. Diák – tanár viccelődött, a „mi lenne, ha nekünk is lenne egy saját állatunk” témáról. Mindenkinek volt valami érdekes élménye, amit a buszon megoszthatott társaival a hazaúton.
Mind az ismeretszerzés, mind a csoportépítés szempontjából. nagyon hasznos volt ez a kirándulás.

Huszkáné Németh Csilla