Hirdetés
<<  Augusztus 2017  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés


„A világ erőforrásai elegendőek ahhoz,
hogy kielégítsék mindenki szükségleteit,
de nem elegendőek ahhoz,
hogy kielégítsék mindenki mohóságát.”
(Mahatma Gandhi
)

ÖSSZEGZŐ

A KEOP 6.1.0./B–2008-0022 azonosítószámú pályázat keretében megvalósuló „Első lépés a fenntartható háztartások felé – regionális képzés és kampány” projektet az Algyői Általános Iskola koordinálta. Ökoiskolaként a fenntartható fejlődés és a természetvédelem elkötelezett hívei vagyunk, rendszeresen tartunk ökoiskola-találkozókat tanárok és diákok számára is. A pályázatban konzorciumi partnereink voltak a CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesület, valamint a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatósága.

A koordináción túl bemutató órákat, továbbképzéseket szerveztünk és tartottunk a Dél-alföldi Régió ökoiskolái számára; az energiával kapcsolatos témaköröket beépítettük az iskola környezeti nevelési programjába és helyi tantervébe; terepi programokat, falunapot, előadásokat, valamint egy egész napos vetélkedőt szerveztünk a régió általános- és középiskolás ökoiskolái számára. A figyelemfelkeltő, tájékoztató vándorkiállítás bejárta a Dél-alföldi Régió ökoiskoláit. Két alkalommal, októberben és májusban méréseket végeztünk a lakosság körében. A programok teljes mértékben áthatották a 2009/2010. tanévet.

Az volt a koncepciónk, hogy először hagyományos energianyerési módszereket mutatunk be (algyői olaj, paksi atomerőmű) azok természeti hatásaival, következményeivel együtt, majd lehetséges alternatívákat: napelem, napkollektor, biogáz, termálvíz, szélkerék-modell, ökoházak, üzemanyagcellás autó működő modellje, vízhajtású autó modellje, stb. Ezen kívül a  megelőzésre hívtuk fel a figyelmet a különböző energiatakarékossági, hulladékgazdálkodási módszerek megismertetésével.

Algyői Általános Iskola
Algyő, 2010. június 15.