Dél-alföldi Regionális Ökoiskola találkozó Algyőn, 2010. okt.Hagyományunkhoz híven 2010. október 08-án az Algyői Általános Iskola Zöld iskola épületében megtartottuk az őszi ÖKOISKOLA TALÁLKOZÓ-t, 15 ökoiskolából 29 pedagógus vett részt.

A találkozó témája:
1. Körlánc Ökoiskola Munkacsoport munkatervének összeállítása;
2. Dél-alföldi Zöld Diákparlament III. ülésének helyszínválasztása;
3.  Egyebek.

Az összejövetelen Iván Zsuzsanna, az Algyői Általános Iskola igazgatónője üdvözölte a megjelenteket, majd ezt követte régi és új ökoiskola képviselők bemutatkozása. A munkacsoport a Körlánc Ökoiskola Munkacsoport munkatervét állította össze.
A Dél-alföldi Zöld Diákparlament első ülését az Algyői Általános Iskola 2009. március 28-án, a másodikat a csongrádi Ének-Zenei Általános Iskola 2010. április 23-án rendezte meg.
A harmadik ülését az Üllési Fontos Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény 2011 tavaszán szervezi meg a munkacsoport szavazata alapján.
A következő ÖKOISKOLA TALÁLKOZÓ-t várhatóan 2011 februárjában tartjuk. Témája: Nemzeti Parkok és az ökoiskolák kapcsolata, együttműködési lehetőségei.

Szivacski Angéla a Körlánc Ökoiskola Munkacsoport - vezető