Ifjúsági Vöröskereszt csoport iskolánkban, 2011.

Kedves Szülők!

 

A Magyar Ifjúsági Vöröskereszt 2001-ben indította el Bázisiskola programját 20 általános iskola részvételével. Az azóta eltelt időben az iskolák száma megsokszorozódott. Mára 150 általános és középiskola tagja országszerte e programnak, melynek lényege, hogy az iskolai nevelésben kiemelt szerephez jussanak a vöröskereszt tevékenységével rokon ismeretek.
A programban résztvevő iskolák tanulói szabadidejükben elsősegély nyújtási ismereteket tanulnak és az iskolák szellemiségéből adódóan olyan korszerű, életmódbeli magatartásformákat sajátítanak el, amelyek nem csak egészségük megőrzésében, hanem felelősségteljes közösségi szerepvállalásukban is kulcsfontosságúak. A Bázisiskolák a Magyar Ifjúsági Vöröskereszt tagjainak és önkénteseinek fontos pillérei.
A programhoz a mi iskolánk is csatlakozni szeretne, ezért ifjúsági vöröskeresztes tanulókat keresünk.

Amennyiben hozzájárul ahhoz, hogy gyermeke tagja legyen az alapszervezetnek, kérem, hogy szíveskedjen kitölteni egy adatlapot, amelyet a gyerekek megkapnak!