Egészségvédő szakkör, 2011

Egészségvédő szakkör

 

A Fehér Ignác Általános Iskola és az Ezerjófű Egészségvédő Egyesület szakkört indít az iskolában.

Olyan tanulókat várunk ebbe a szakkörbe, akik érdeklődnek a gyógynövények iránt, és fontosnak tartják az egészségük megőrzését. Ezen kívül  a tél folyamán főzünk és kóstolunk gyógyteákat, foglalkozunk majd az egészséges táplálkozással, készítünk egészséges ételeket és édességeket is. Jógagyakorlatokkal, légzésgyakorlatokkal az iskolai stressz káros hatásait oldjuk, semlegesítjük, erősítjük önbizalmunkat, hogy javuljon az iskolai teljesítményünk.

Fő célunk, hogy tavaszra, mire elkezdődhetnek a kerti munkák a gyógynövénykert kialakításához egy aktív csapat jöjjön létre, akikre lehet számítani, mert a kertet nem elég betelepíteni, azt folyamatosan gondozni is kell. Ha jól dolgoztunk, a következő őszre már élvezhetjük munkánk gyümölcsét, következhet a gyógynövények, fűszernövények betakarítása szárítása, feldolgozása.

 

Iskolai mentorotok Ficsór Barnabás tanár úr lesz, az Ezerjófű Egyesülettől pedig Berek Ágota vár benneteket havonta egyszer.