ZölDiák - zöld hírek diákszemmel: Környezetbarát karácsony

A környezettudatos gondolkodás térhódításával, egyre többen próbálunk tenni a szebb jövőért. Miért ne terjeszthetnénk ki a „zöld” felfogást a karácsonyra is? Íme néhány tipp, hogyan teheted környezetbaráttá a karácsonyt:

• A földlabdás fenyőt szentestéig fűtetlen, de fedett helyiségben tároljuk vagy ha ilyen nincs, a ház északkeleti részén, mielőtt a lakásba bevinnénk. Ez a szoktatás csökkenti a hirtelen hőmérséklet- és páratartalom-változás okozta élettani hatásokat.
  • Ha már csomagolsz, ésszel tedd! Drága díszcsomagolók helyett használjuk fel a régi színes újságok vagy falinaptárak képeit. Jópofák az így kitapétázott kartondobozok is.
  • Játszva tanulni. A játék fejlessze a gyermek kézügyességét, segítse értelmi fejlődését! Legyen tartós, javítható, természetes alapanyagú! Ne tartalmazzon mérgező anyagokat, és ne termeljen veszélyes hulladékot (pl. szárazelem)!
  • Karácsonyi képeslapot rajzokkal vagy virágszirmokkal, maradék szalagokkal is díszíthetünk.
  • Természetesen – természetesen. Advent időszakára csinosítsuk lakásunkat természetes alapanyagokból készített díszekkel! Legolcsóbb, ha magunk csináljuk - legkedvesebb, ha családtagjainkkal együtt készítjük.
  • Olcsóbb és mégis értékesebb. Csináld magad az ajándékokat! Minél több maradékanyagot, fölöslegessé vált holmit használj fel hozzá!
  • Készülj fel a nagybevásárlásra! A nagybevásárlásra készülve már most gondold végig, hogy mire lesz szükséged, és csak azt vásárold meg! Ne felejts el magaddal vinni tojástartót, szatyrot, dobozokat, kosarat! Ne fogadj el műanyag szatyrokat!
  • Csere-bere fogadom. Fölöslegessé vált holminknak más még örülhet. Adjuk oda valamely gyülekezetnek, jótékonysági szervezetnek, szeretetszolgálatnak. Karácsonyi kirakodóvásáron is eladhatjuk, elcserélhetjük.
  • Nem írom pennával. Saját készítésű ajándékainkhoz használjunk méhviaszkrétát, vízfestéket, ceruzát, újrafelhasznált papírt! Ne használjunk filctollat, oldószeres ragasztót!

Forrás: http://greenfo.hu

Győrfi Kinga és Ország-Sugár Ákos 7.b osztályos tanuló