Ötpróba London, 2012


November 6-án gyaloglással folytatódott az EDF DÉMÁSZ Ötpróba London 2012 programsorozat. Erre a próbára a településünkről az algyői iskola felhívására több mint ötvenen is neveztek, akik az újszegedi Vörösmarty Általános Iskolától a 6 ill. a 12 km-es távot teljesíthették. A nevezők autóbuszos utazását az Algyő Sportjáért Közalapítvány támogatta.

„Az EDF DÉMÁSZ Ötpróba London 2012 eddigi rendezvényein az elmúlt félév során 20 város 70 helyszínén 40 ezernél több ember állt rajthoz. Szegeden március elején futással kezdődött a programsorozat, és azóta is több száz fő nevezett alkalmanként a különböző sportos próbatételekre. A mozogni vágyó, egészséges életmódot választó szegediek között szinte minden alkalommal voltak profi sportolók is. Az olimpiai bajnok Vajda Attila és klubtársa, Horváth Gábor is teljesítette a nyári futópróbát. Az EDF DÉMÁSZ-Szeged Vízisport Egyesület tagjai állandó résztvevői a próbáknak. A szegedi iskolák is nagy számmal jelentkeztek a szabadidős programokra, közülük a Gedói Általános Iskola volt a legaktívabb, de az Algyői Általános Iskola (szervezők: Ficsór Barnabás, Varga Ágnes, Retkes Zsolt testnevelők) még őket is megelőzte pontgyűjtésben.” – Délmagyarország 2011. november 23. 

Retkes Zsolt testnevelő