Tisztelt Szülők!

Az Algyői Fehér Ignác Általános Iskola szeretettel várja
Önöket előadássorozatunk következő részére:

Téma: A gyermekkori elhízás és annak megelőzési lehetőségei

Előadó: Dr. Oszlács Edit gyermekorvos, Lada Szilvia dietetikus

Időpontja: 2012. február 22. 16.30-18.00 óra

Helye: Algyői Fehér Ignác Általános Iskola, Sport u. 5.


Magyarországon minden 5. fiú és minden 4. lány elhízott vagy túlsúlyos!


Az előadáson hallhatunk az egészséges csecsemő és gyermek energiaigényéről és az egészséges gyermek növekedéséről. Megtudhatjuk, hogyan lehetséges a tápláltsági állapotot felmérni, illetve a testösszetételt megállapítani, és azt is, hogy egyáltalán miért fontos ez. Az előadók beszélnek a gyermekkori elhízás gyakoriságáról, az ehhez társuló kórképekről, valamint a MEGELŐZÉSI és kezelési lehetőségekről.