Elsősegély tanfolyam, 2012. jan.

Elsősegély tanfolyamon az ifjúsági vöröskeresztesek

Iskolánk ifjúsági vöröskeresztes diákjai elsősegélynyújtó tanfolyamon vettek részt január 25-én. Buknicz Ivett, országos elnök ismertetett meg bennünket az elsősegélynyújtás folyamatával. A tanfolyamon lépésről-lépésre átbeszéltük mi a teendő, ha meglátunk egy földön fekvő, kérdésünkre semmilyen módon nem reagáló személlyel.

Átbeszélés után mindannyian megpróbálhattuk mi a teendő veszély esetén: hogyan figyeljük a mellkas emelkedését, hogyan észleljük a légzést, milyen módon és hogyan kezdjük meg az újraélesztést, hogyan lesz sikeres az orron át történő lélegeztetés. Igazán izgalmasra sikeredett a délután és már alig várjuk, hogy 2 hét múlva újabb ismeretekkel gazdagodjunk.
Bezdán Dóra 7.a osztályos tanuló