Olasz partneriskola képviselőinek látogatása, 2012.

Olasz partneriskola képviselőinek látogatása

az Algyői Fehér Ignác Általános Iskolában

Az Algyői Fehér Ignác Általános Iskola a Comenius iskolai együttműködések folytatásaképpen az olasz partneriskolával, a Scuola Secondaria 1◦ grado „VIRGILIO”-val úgy döntött, hogy egy közös E-Twinning projekt létrehozásával továbbra is fenntartja a kapcsolatot. Projektünk címe: Our local ecosystem (Helyi ökoszisztémánk). Ezen belül bemutatjuk egymás helyi természetes növény- és állatvilágát, különösen a Tisza sajátosságait. Az együttműködés fontos része a cserediák-kapcsolat, mely során április 17-20-ig 14 olasz diák 2 tanár vezetésével iskolánkba látogatott. Vendégeink algyői családoknál voltak elszállásolva, hasonlóképpen a programban résztvevő diákjaink májusban olasz családok vendégszeretetét fogják élvezni. A három itt töltött nap során számos közös élményben volt részünk: az iskola szépsége és újszerűsége lenyűgözte őket, csakúgy, mint a település rendezettsége, nyugalma. Algyőn megtekintették a Faluházban kiállított kézzel írott tojásokat, bejárták a Tisza-parti tanösvényünket, mint a projekt fő látványosságát. Szegeden városnéző programot szerveztük számukra, majd este magyar néptáncokat felvonultató táncházat szerveztünk részükre. A gyerekek nagyon élvezték a népzenét és a mozgást, örömmel ropták a táncot. Másnap a Szegedi Vadasparkba látogattunk el. Délután pedig megtekintettük a magyar organikus építészet kiváló alkotását, a Makói Hagymatikumot.  A búcsúesten játékos vetélkedőn mérhették össze tudásukat a magyar diákokkal. Nagy élmény volt számukra például a Limbó-hintózás, mert ők korábban ezt nem ismerték. Az utolsó estén a szülők felajánlásainak köszönhetően pazar lakomával vendégelhettük meg őket és a mi diákjainkat is. Az est fénypontja az olasz zászlót ábrázoló torta volt, melyet Vámos Zoltán cukrászmester ajánlott fel. A kulturális- és szabadidős programot, az ehhez kapcsolódó közlekedést és étkezést az iskola biztosította. Az olasz gyerekek számára mély benyomást keltett a magyar vendégszeretet, gondolkodásmód, és már alig várják, hogy ezt a sok csodálatos élményt ők is biztosíthassák az algyői diákok számára.

Ficsórné Réti Emese projektvezető