Vekerdy Tamás előadása, 2012.

Szertettel várunk minden érdeklődőt következő programunkra

ALGYŐ EGÉSZSÉGÉÉRT PROGRAMSOROZAT
ÉRZELMI BIZTONSÁG, A  CSALÁD SZEREPE GYERMEKEINK ÉLETÉBEN
VEKERDY TAMÁS ELŐADÁSA
időpont: 2012. 05.23. szerda 17.00 óra
helye: Algyői Fehér Ignác Általános Iskola


Mit kell(ene) tudnunk a gyerekekről és magunkról? Vajon mire van szükség ahhoz, hogy gyerekeink érvényesüljenek, beváljanak az életben? Valóban annyi mindenre, és olyan eszeveszett tempóban, mint azt a világ ma sugallja?

Vekerdy Tamás szerint a válasz: nem. Nem az lesz sike¬res felnőtt, aki kisgyerekkorában már fel¬nőtt módon hajtott és teljesített, hanem az, aki teljes értékű kisgyerekéletet élhetett.

Szülőként az érzelmi biztonság megadása a legjobb lehetőségünk arra, hogy megvédjük gyerekeinket a normálisnál nagyobb mértékű szorongástól, a sodródástól, a személytelen, így személyiséget roncsoló kapcsolatoktól.

Aki érzelmi biztonságban, testi-lelki értelemben ölelő melegségben nő fel, az gyerekként és később felnőttként is jóval eredményesebben tudja megoldani és kiegyensúlyozottabban átvészelni az élet nehézségeit.