A Kovács Antal Alapítvány díjazottjai, 2012.

 


A Kovács Antal Alapítvány felesége Vitéz Berta emlékére kuratórium tagjai a 2011/2012-es tanévben a következő diákokat jutalmazták versenyeredményeikért:

 

 

 • Tóth Gergely 2.a osztályos tanulót a területi matematika versenyen elért II. helyezéséért és a MOZAIK Kiadó országos, levelezős matematika versenyén elért XXV. helyezéséért;
 • Bogdán Bence 2.a osztályos tanulót a területi matematika versenyen elért III. helyezéséért;
 • Nagy Olga 2.b osztályos tanulót a MOZAIK Kiadó országos, levelezős matematika versenyén elért XXVI. helyezéséért;
 • Németh Réka 2.b osztályos tanulót a MOZAIK Kiadó országos, levelezős matematika versenyén elért CXXVII. helyezéséért;
 • Varga Enikő 3.a osztályos tanulót a területi matematika versenyen elért VI. helyezéséért;
 • Kertész Tekla 3.b osztályos tanulót a Herman Ottó országos, levelezős természetismereti versenyen elért I. helyezésért  és a Zrínyi Ilona matematika verseny megyei fordulóján elért XVI. helyezéséért;
 • Gyömbér Mihály 4.a osztályos tanulót a Bonifert Domonkos levelezős matematika versenyen való sikeres szerepléséért;
 • Major Ernő 4.a osztályos tanulót a Zrínyi Ilona matematika verseny megyei fordulóján elért LV. helyezéséért;
 • Kucsera Edina 5. osztályos tanulót a kistérségi matematika versenyen elért III. helyezéséért, a Zrínyi Ilona matematika verseny megyei fordulóján elért XXIV. helyezéséért;
 • Németh Éva 6.b osztályos tanulót a kistérségi matematika versenyen elért IV. helyezéséért, a Bonifert Domonkos levelezős matematika versenyen elért XXII. helyezéséért, a MOZAIK Kiadó levelezős matematika versenyen elért XLVII. helyezéséért, a Zrínyi Ilona matematika verseny megyei fordulóján elért XXI. helyezéséért;
 • Bezdán Dóra 7.a osztályos tanulót a kistérségi matematika versenyen elért VI. helyezéséért,  a Hevesy György kémiaverseny megyei fordulóján elért XVI. helyezéséért;
 • Ilia Róbert 7.a osztályos tanulót a Zrínyi Ilona matematika verseny megyei fordulóján elért LIV. helyezéséért;
 • Hegyi Levente 7.a osztályos tanulót a MOZAIK Kiadó országos, levelező internetes versenyén elért XLV. helyezéséért;
 • Ország-Sugár Ákos 7.b osztályos tanulót a MOZAIK Kiadó országos, levelező internetes versenyén elért XXVII. helyezéséért;
 • Kalcsú Tünde 8. osztályos tanulót a kistérségi matematika versenyen elért IV. helyezéséért;
 • Furka Barbara 8. osztályos tanulót a kistérségi matematika versenyen elért III. helyezéséért;
 • Farkas Dávid 1.b, Kiss Virág 2.a, Lantos Szabina 3.a, Kertész Tekla 3.b  és Pipicz Dominika 4.b osztályos tanulókat a „Kis Fürkész” országos, levelezős természetismereti- és természetvédelmi versenyen csapatban elért III. helyezésért;
 • Nagy Olga 2.b, Kertész Tekla 3.b és Nagy Natália 4.a osztályos tanulókat  a „Csak együtt létezhetünk” című megyei természet¬ismereti vetélkedőn csapatban elért II. helyezésért;
 • Jernei Richárd 2.b,  Kertész Tekla 3.b  és Gyömbér Mihály 4.a osztályos tanulókat az Algyői Fehér Ignác Általános Iskola és a SZTE Ságvári Endre Gyakorló Általános Iskola „szőlő” elnevezésű regionális vetélkedőjén csapatban elért II. helyezésért;
 • Szekeres Anna, Szekeres Laura, Horváth Laura és Kucsera Edina 5. osztályos tanulókat a SÜNI országos, levelezős természetismereti csapatversenyen való sikeres szerepléséért;
 • Horváth Laura 5. osztályos,  Németh Éva 6.b,  Bezdán Dóra 7.a és Szekeres Dzsenifer 8. osztályos tanulókat az Algyői Fehér Ignác Általános Iskola és a SZTE Ságvári Endre Gyakorló Általános Iskola „szőlő” elnevezésű regionális vetélkedőjén csapatban elért II. helyezésért;
 • Horváth Laura és Kucsera Edina 5. osztályos,  Ország-Sugár Ákos 7.b és Mandász Vivien 8. osztályos tanulókat a SZTE Ságvári Endre Gyakorló Általános Iskola és az Algyői Fehér Ignác Általános Iskola „Tisza” elnevezésű regionális vetélkedőjén csapatban elért III. helyezésért;
 • Horváth Laura 5. osztályos, Németh Éva 6.b,  Bezdán Dóra 7.a  és a Kalcsú Tünde 8. osztályos tanulókat a Móra-hét „Csizmazia György komplex természetismereti emlékversenyének” kistérségi döntőjén csapatban elért V. helyezésért;
 • Bezdán Dóra 7.a és Kalcsú Tünde 8. osztályos tanulókat a röszkei Orbán Dénes Általános Iskola „Orbán Dénes Emléknapján” megrendezett területi fizika versenyen csapatban elért I. helyezésért;
 • Csamangó Krisztián 7.b és Furka Barbara 8. osztályos tanulókat a röszkei Orbán Dénes Általános Iskola „Orbán Dénes Emléknapján” megrendezett területi fizika versenyen csapatban elért II. helyezésért;
 • Bezdán Dóra és Bodó Máté 7.a , Ország-Sugár Ákos 7.b és Csamangó Krisztián 7.b osztályos tanulókat a VADON országos, levelezős természetismereti csapatversenyen való sikeres szerepléséért;
 • Bezdán Dóra 7.a , Ország-Sugár Ákos 7.b,  Mandász Vivien és Terhes Fanni 8. osztályos tanulókat  a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület Carbon-Detektív nemzetközi projektben csapatban elért különdíjért.

 

Az algyői iskola diákjai egy az alapítvány logójával ellátott mappát kaptak és a helyezésükért járó összegekért könyvutalványokat. Az alapítvány tagjai nevében ezúton is szeretnénk megköszönni az algyői iskola pedagógusainak: Iván Zsuzsannának, Almásiné Császár Piroskának, Kériné Bódi Juditnak, Ördöghné Pungor Erzsébetnek, Torma Tibornénak, Szebeni Lászlónénak, Csauth Zsuzsannának, Koczka Ágnesnek, Hegyi Gabriellának, Zsoltné Kender Tündének, Malustyik Mihálynénak, Huszkáné Németh Csillának, Talla Szilviának és Némethné Bognár Veronikának az egész éves fáradozásukat, a gyerekek tehetséggondozását és a versenyekre való felkészítését.

 

Erdélyiné Szűcs Judit a „Kovács Antal Alapítvány,
felesége Vitéz Berta emlékére” kuratórium elnöke