Bajnokok az algyői iskolában, 2012. okt.

Bajnokok az algyői iskolában

 

A Magyar Vöröskereszt Algyői Alapszervezetének és az Ifjúsági Vöröskereszt Algyői Alapszervezetének meghívására 2012. október 13-án iskolánkban járt Vajda Attila olimpiai bajnok kenus és Győrfi Tamás ifjúsági Európa-bajnok kajakos. A bajnokokat nagy szeretettel és hatalmas tapssal fogadták az algyői iskolások. A gyerekek áhítattal nézték meg a kivetítőn Vajda Attila 2008-as pekingi olimpiai kenu egyes 1000 méteres döntőjét. A rendezvényen részt vett Buknicz Ivett, az Ifjúsági Vöröskereszt országos elnöke és Kopaszné Demeter Irén, az Algyői Sportkör Kajak-kenu szakosztályának edzője és versenyzője, aki levezette a beszélgetést. Diákjaink megtudhatták, hogy milyen úton jutottak el a sportolók a bajnoki címekig, hogyan készültek a versenyekre, és milyen érzés volt a dobogón állni. Vajda Attila kiemelte a kitartás, az akaraterő, az alázat fontosságát, az elszántságot egy versenyző életében. Mindkét fiatal elmondta, hogy a versenysport mellett a tanulás is fontos szerepet tölt be az életükben. Az egyik legizgalmasabb az volt a délutánban, hogy a gyerekek is feltehették kérdéseiket Attilának és Tamásnak: pl. hány éves korukban kezdték el a kenuzást ill. a kajakozást, milyen érzés volt magyarként a dobogó legfelső fokán állni, indul-e Attila a Rio de Janeiro-ban megrendezésre kerülő olimpián, hogyan készülnek fel a téli időszakban, mennyi pihenés jut számukra egy-egy nagyobb verseny, olimpia után. A másik pedig az volt, hogy mindannyian kaptak autogrammot a bajnokoktól és közös fotó készítésére is volt lehetőségük.

 

Leléné Gonda Irén az algyői iskola

Ifjúsági Vöröskereszt Alapszervezetének tanárelnöke