Madarak és Fák Napja megyei szintű természetismereti vetélkedő az Algyői Fehér Ignác Általános Iskolában

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDF 

„Óh emberek, szeretni kell a Földet” /Juhász Gyula/

Iskolánk hagyományainkhoz híven, ebben a tanévben május 9-én szervezte meg az alsó tagozatos tanulók részére a „Csak együtt létezhetünk” címmel meghirdetett megyei szintű természetismereti vetélkedőt, mely a Madarak és Fák Napjához kapcsolódott. Csongrád megye általános iskolából 17 csapat nevezett. Minden csapat előzetes feladatként készült az év fájából, a mezei juharból és az év madarából, a túzokból. A csapatok nevüket kitűzőként hozták. A komplex természetismereti vetélkedőn elméleti és játékos feladatok vártak a gyerekekre. Versenyünkre jól felkészült csapatok érkeztek, melyet az eredmények támasztanak alá: I. helyezett lett a  Juharkák csapat: Gavallér Erika 2.a, Borbás Bálint 3.a és Nagy Olga 4.b osztályos tanulónk (Algyői Fehér Ignác Általános Iskola, Algyő) és a Csivit-csapat: Terhes Balázs 2.o, Sipos Lili 3.o és Kiss Regina 4.o (Liszt Ferenc Ének - Zenei Általános Iskola, Hódmezővásárhely). II. az Ökológusok: Söres Vajk 2.o, Barkucz László 3.o és Csatlós Vencel 4.o (Kiss Bálint Református Általános Iskola, Szentes) és III. a Fekete Baglyok: Kajcié Kitti 2.o, Tóth Andor 3.o és Volent Emma Róza 4.o (Szegedi Fekete István Általános Iskola, Szeged).

A csapatok munkáinak értékelésében segítségünkre volt: Fűzné dr. Kószó Mária SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar főiskolai docense, Saly Erika a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület elnöke, Ábrahám Krisztián a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság környezeti nevelője és Tóth Gábor a CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesület munkatársa. Vetélkedőnket a CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesület, a Homokháti Iskolaszövetség, a Flóratom Kft. és az Ezerjófű Algyői Egészségvédő Kör Közhasznú Egyesület támogatta.

Minden versenyző csapatunknak szívből gratulálunk!

Kollégáinknak köszönjük a felkészítő munkát.

Szebeni Lászlóné szervező pedagógus