I. helyezett lett az algyői iskolás csapat a városi történelemversenyen

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDF 

Az Orczy István Általános Iskolában került megrendezésre a XIV. városi történelemverseny, melynek témájaként az I. világháborút és azt lezáró békerendszert választották a szervezők.  Nem véletlen, hiszen 2014 az I. világháború emlékéve. Az Osztrák-Magyar Monarchia 100 évvel ezelőtt üzent hadat Szerbiának, s néhány nap leforgása után további hadüzenetek történtek. A vetélkedő során a diákok számot adtak arról, hogy mennyire ismerik a háborúhoz vezető okokat, a kor nagyhatalmait, fegyvereit, a hátország életét, valamint felmérték időbeli és térbeli tájékozottságukat is. Az írásbeli fordulóban esszékérdéseket oldottak meg. Iskolánkat a 8.b osztályból Márta Csenge, Németh Éva és Szilágyi Ákos képviselték és I. helyezést értek el, felkészítő tanáruk Nagyné Szabó Andrea.

 

Nagyné Szabó Andrea történelemtanár