Zenei világnap az Algyői Fehér Ignác Általános Iskolában

Zenei világnap az Algyői Fehér Ignác Általános Iskolában

 

Az UNESCO Nemzetközi tanácsa Yehudi Menuhin világhírű hegedűművész kezdeményezésére 1975-ben október 1-jét a zene világnapja rangjára emelte. Ezt a napot ünnepeltük mi is október 1-jén az Algyői Fehér Ignác Általános Iskolában. A szünetekben zene szólt az iskolarádióban, majd az ének-zene teremben Gyurcsik Andrea 7.b osztályos tanuló a Pro Musica Alapfokú Művészeti Iskola növendéke zongorázott az érdeklődő tanulóknak. Délután Gyurcsik Andrea ismét előadta egyik kedvenc zongoradarabját, valamint a Pro Musica két pedagógusa, Kollárik Bernadett zongorával, Kapitány József pedig gitárral

közvetítette a zene iránti szeretetét és tiszteletét. A megemlékezés egy közös zongorakíséretes

énekléssel zárult.