Nagy Dia Nap - az országgal közösen vetítettünk

A Diafilmgyártó Kft. 60. jubileumának évében ismét felhívást intézett az ország gyermekintézményeinek, óvodáknak, iskoláknak, könyvtáraknak és játszóházaknak, hogy minél több gyerek találkozzon a diavetítés élményével, varázslatával. November 6-án a Nagy Dia Nap – vetít az egész ország elnevezésű kezdeményezéséhez az idei évben országszerte 101 intézmény, köztük az Algyői Fehér Ignác Általános Iskola is csatlakozott. Csütörtökön fél nyolckor kezdődött a vetítés az iskolai könyvtárban a Csipkerózsika és a Jancsi és Juliska klasszikusaival. A nap folyamán minden szünetben más-más mesét: a Kacor királyt, a Piroska és a farkast, A sünik és a csúnya kislányt,  az Egér és az oroszlánt, a Varázsbögrét, a Télapó és ezüstmackót, a Misi mókust, a Lúdas Matyit hallhattak a gyerekek, akik nagyon kíváncsiak voltak, hogy a következő mesét vajon melyik tanár néni vagy tanár bácsi fogja felolvasni nekik. Egyre többen és többen voltunk a könyvtárban, igazi telt ház volt minden mese alatt, és  a leckeírás után folytattuk zárásig a vetítést. Legnagyobb meglepetésünkre Czirok Levente első osztályos diákunk egyedül olvasta el nekünk a Jancsi és Juliska mesét. A gyerekeknél akkora sikere volt a programnak, hogy pénteken is folytattuk egészen délután öt óráig. Szeretném megköszönni kollegáimnak: Nagyné Szabó Andreának, Ficsórné Réti Emesének, Ficsór Barnabásnak, Papp Leonórának, Csauth Zsuzsannának, Kisné Pányi Zsófiának, Szabó Beátának, Benczédi Gyöngyinek és Leléné Gonda Irénnek, hogy diákjainkat megajándékozták velem együtt a diavetítés varázslatával. Bízunk benne, hogy sok családnál előkerültek a szekrény tetejéről a diavetítőt és a diafilmek.

Koczka Ágnes könyvtáros