F E L H Í V Á S

Az Algyői Fehér Ignác Általános Iskola az alábbi tréningeket szervezi az iskolánkba járó diákok szülei részére.

Helyszín: Algyői Fehér Ignác Általános Iskola (6750 Algyő, Sport u. 5.)

Ízelítő a képzésekből:

I. Tanulásmódszertan, előadó: Tóth Szabolcsné pszichológus

1. A tanulás fizikai feltételei: a sikeres tanuláshoz szükséges fizikai környezet, rendezettség, idő
  2. A tanulás pszichés feltételei: a tanuló állapota, fogékonysága, késztetése a tanulásra, éberség
  3. A tanulás szellemi feltételei: a tanuló adottságai, jellemzői, képességei
  4. A teljesítményromlás lehetséges okai: a teljesítmény csökkenése általában egy vagy több konkrét okra vezethető vissza

Az előadások kéthetenként, összesen négy alkalommal kerülnek megrendezésre, amelyek egyenként kb. 60 percig tartanak.

Az előadások javasolt időpontjai: (A megfelelő időpontot kérjük megjelölni.)

-          hétfő 18.30 – 19.30 óráig vagy                  □

-          kedd 18.00 – 19.00 óráig vagy                   □

-          péntek 17.30-18.30 óráig                                             □

II. Tanulás tanítása (TATA), előadó: Kalmár Istvánné tanár, tréner

1. Ismerkedés
  2. Önismeret
  3. Figyelem-, memóriafejlesztés
  4. Szókincsfejlesztés
  5. Olvasás, szövegértés, a lényeg kiemelése, kulcsszó keresése, vázlat készítése
  6. Gondolkodás fejlesztése, a képzelet fejlesztésének szükségessége
  7. Konkrét tantárgyi módszertani tanácsok
  8. SNI gyerekek segítése, fejlesztésük lehetőségei
  9. Összegzés, értékelés

Valamennyi téma gyakorlati síkon, feladatok megoldásával, interaktív módon történik.

Az előadások 3 alkalommal, alkalmanként 2 x 90 percben kerülnek megrendezésre.

Az előadások kezdésének javasolt időpontjai: (A megfelelő időpontot kérjük megjelölni.)

-          péntek 14.30 óra                            □

-          szombat 9.00 óra                            □

A tréningek várható költsége kb. 1500,- Ft/résztvevő/tréning a jelentkezők létszámától függően.

Szeretettel várjuk az érdeklődő szülőket!

Érdeklődni és jelentkezni lehet Iván Zsuzsanna intézményvezetőnél személyesen vagy a 62/517-192-es telefonszámon, illetve az Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. címen lehet.

Jelentkezési határidő: 2015.02.05. csütörtök

Algyő, 2015. január 26.