44. Országos Elsősegélynyújtó Verseny

Felhívás: 44. Országos Elsősegélynyújtó Verseny

A Magyar Vöröskereszt tevékenységei között kiemelkedő fontosságú az elsősegélynyújtás elméleti és gyakorlati ismereteinek minél szélesebb körben történő megtanítása. Célunk megvalósítása érdekében ebben az évben 44. alkalommal hirdetjük meg felmenő rendszerű elsősegélynyújtó versenyünket.

A versenyt 5 fős iskolai vagy közösségi csapatok részére hirdetjük, három kategóriában:

• GYERMEK KATEGÓRIA – köznevelési intézményben 5-8. évfolyamon tanulói jogviszonnyal rendelkezők
  • IFJÚSÁGI KATEGÓRIA – köznevelési intézményben 9-13. évfolyamon tanulói jogviszonnyal rendelkezők
  • FELNŐTT KATEGÓRIA – olyan 18 év feletti személyek, akik

-          nem hivatásos mentésügyi dolgozók,

-          nem rendelkeznek egészségügyi szakképesítéssel,

-          nem hivatásszerűen egészségügyi dolgozó,

-          nem rendelkeznek hallgatói jogviszonnyal egészségügyi típusú felsőoktatásban.

A verseny 3 fordulóból áll (területi forduló, megyei forduló, országos döntő). Kategóriánként az első helyezett csapatok jutnak tovább a következő fordulóba.

A verseny szakmai anyaga valamennyi kategóriában:

Hornyák István: Elsősegélynyújtás mindenkinek

Az Algyői Fehér Ignác Általános Iskola is szeretne indulni a versenyen. A tanulók felkészítéséhez várunk segítséget egészségügyben dolgozó vagy elsősegélynyújtásban jártas szülőktől. Aki szívesen vállalkozna erre, kérjük, hogy jelentkezzen az iskolában!

A versenyfeladatok között szerepel: újraélesztés, erős vérzés, vágott-, horzsolt- sérülés, törés, ájulás, eszméletlenség, égés

A versenyen elméleti és főleg gyakorlati feladatokat kell a tanulóknak megoldani.