A Madarak és Fák Napja verseny területi fordulói

A Madarak és Fák Napja verseny területi fordulói

 

A Pro Vértes Alapítvány idén is megrendezte a Madarak és Fák Napja országos vetélkedőt, amelynek területi fordulóját március 27-én, 19 megyében egy időben tartották meg. A diákok itt számot adhattak a felkészülési anyagból szerzett tudásukról, melynek részét képezte az év fájaként a kocsányos tölgy, és az év madara, a búbos banka is. A feladatok közt akadt madárhang-felismerés, keresztrejtvény, a récefajok felismerése tollazatuk, csőrük és lábuk alapján, térképes feladatok a madárvonulásról, valamint az invazív, betelepített növényekre vonatkozó ismereteket igénylő feladat. A területi fordulók közül a Békés-megyei és a Csongrád megyei versenyeket a CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesület bonyolította le. Békés-megyében Orosházán a VMÁI Czina Sándor Tagintézménye adott otthont a részt vevő csapatoknak, Csongrád megyében pedig az Algyői Fehér Ignác Általános Iskola. Algyőn a csongrádi versenyt nyerte a Szegedi Fekete István Általános Iskola csapata nyerte, az Algyői Fehér Ignác Általános Iskola diákjai harmadik helyezést értek el: Bura Beatrix 7.b, Kertész Tekla 6.b és Lantos Szabina 6.a osztályos tanulók, felkészítőjük: Csauth Zsuzsanna. A jó hangulatú versenyen a nyertes csapatok könyv- és tárgyjutalmakat kaptak, valamint valamennyien részvételi lehetőséget és kedvezményt a CSEMETE Egyesület nyári táboraiban.

 

Bojtos Ferenc

CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesület