Madarak és Fák Napja

Madarak és Fák Napja

megyei szintű természetismereti vetélkedő az Algyői Fehér Ignác Általános Iskolában

„ …évente egy nap szenteltessék a madarak és fák védelmében.”

/ Herman Ottó/

Iskolánk hagyományaihoz híven, ebben a tanévben május 8-án szervezte meg az alsó tagozatos tanulók részére a „Csak együtt létezhetünk” címmel meghirdetett megyei szintű természetismereti vetélkedőt, mely a Madarak és Fák Napjához kapcsolódott. Csongrád megye általános iskoláiból 17 csapat nevezett. Minden csapat előzetes feladatként készült az év fájából, a kocsányos tölgyből és az év madarából, a búbosbankából. A csapatok nevüket kitűzőként hozták. A komplex természetismereti vetélkedőn elméleti és játékos feladatok vártak a gyerekekre. Versenyünkre jól felkészült csapatok érkeztek, melyet az eredmények támasztanak alá. Helyezések: I. helyezett lett a Csivit-csapat: Kiss Máté 2.o, Juszku Zsombor 3.o és Kun-Péter Édua 4.o (Domaszéki Bálint Sándor Általános Iskola, Domaszék), II. lett holtversenyben a Tiszavirág: Tömböly Áron 2.b, Szabad Vendel 3.c és Tömböly Ábel 4. b (Tisza-parti Általános Iskola, Szeged) és a Búbos banda: Kertész Mihály 2.b, Gavallér Erika 3.a és Borbás Bálint 4.a (Algyői Fehér Ignác Általános Iskola, Algyő), III. lett az Ügyes fiókák: Nyeste Norbert László 2.a, Kaposi Eszter 3.b és Balogh Ádám Dominik 4.a (Gedói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Szeged) és különdíjban részesült Az év csapata: Csányi Vivien 2.o, Kajcic Kitti 3.o és Hegedűs Petra 4.o (Szegedi Fekete István Általános Iskola, Szeged).

A csapatok munkáinak értékelésében segítségünkre volt: Saly Erika a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület elnöke, Ábrahám Krisztián a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság környezeti nevelője és Pintér Tibor a Szegedi Vadaspark zoopedagógusa. Vetélkedőnket támogatta Algyő Nagyközség Önkormányzata, Ökrös Erika, az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet, a CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesület, a Flóratom Kft., a Levendula Hotel és az Ezerjófű Algyői Egészségvédő Kör Közhasznú Egyesület.

Minden versenyző csapatunknak szívből gratulálunk! Kollégáinknak köszönjük a felkészítő munkát.

 

Szebeni Lászlóné szervező pedagógus