100 éves a Magyar Védőnői Szolgálat - Centenáriumi verseny

100 éves a Magyar Védőnői Szolgálat - Centenáriumi verseny

 

A magyar Védőnői Szolgálat magalakulásának 100. évfordulóján, a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kara levelezős versenyt hirdetett általános és középiskolásoknak. A három levelezős fordulót követően, a mi lelkes csapatunk: Sándor Fanni, Tóth Szilvia és Kertész Tekla, bekerült a döntőbe, amit 2015. május 7-én rendeztek meg Szegeden. Öt meghirdetett állomás anyagából készültünk fel. Ezek a történeti kérdések, elsősegélynyújtás, csecsemőgondozás és csecsemőtáplálás 70-50-30 évvel ezelőtt és a biztonságos környezet megteremtése volt. A versenyig minden nap szorgalmasan készültünk. Megtanultunk, hogyan kell stabil oldalfekvést alkalmazni, mit kellett adni 1947-ben egy 2 hónapos csecsemőnek, megtanultuk a szoknyapelenkázást, a történelmi kérdésekre pedig otthon készültünk fel. A legtöbb állomáson jól teljesítettünk. A csecsemőtáplálásnál és a pelenkázásnál még dicséretet is kaptunk. Nagyon vártuk mi lesz az eredmény. Mikor elhangzott a második neve mi már tudtuk, hogy munkánk meghozta gyümölcsét: ELSŐK LETTÜNK! Mindenki nagyon jól érezte magát és a kapuban már arról beszéltünk, hogy ha jövőre is lesz, ilyen verseny akkor mi is itt leszünk. Köszönjük Kertész Ibolyának és Kovácsné Süli Mónikának, hogy segítették a csapatunk felkészítését.

 

Kertész Tekla 6.b osztályos tanuló