„Égigérő tanterem”

Az Algyői Fehér Ignác Általános Iskola ötödik osztályainak osztályfőnökei sikeresen pályáztak. A Környezet - és Természetvédelmi Oktatóközpontok Országos Szövetsége (KOKOSZ) és a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME), mint konzorciumi partnerek a Svájci - Magyar Együttműködési Program „Égigérő tanterem” című projektjére.

A nyertes pályázat lehetőséget biztosított a tanulók számára, hogy megismerjék az Európai Unió által létrehozott NATURA 2000 területekre vonatkozó irányelveket, melynek értelmében a közösségi jelentőségű élőhelytípusok és vadon élő állat- és növényfajok védelmén keresztül biztosítja a biológiai sokféleség megőrzését. Erdei iskolánk színhelyéül az egyházaskozári minősített erdei iskolát választottuk (SZUPPI…..), ahol a környék vizes élőhelyeivel, erdeivel és néprajzi értékeivel ismerkedtünk. A gyerekeket négy pedagógus Szabó Beáta, Soós Helga és a két osztályfőnök :Retkes Zsolt és Ficsór Barnabás kísérte.