TÁJÉKOZTATÓ a 2016/2017. évi tankönyvrendelés változásairól

Figyelem! Új ablakban nyílik meg. PDF 

TÁJÉKOZTATÓ

a 2016/2017. évi tankönyvrendelés változásairól

 • Az általános iskolák 1., 2., 3., 4. évfolyamán az állam átvállalja a tankönyvek költségeit, és térítésmentesen biztosítja a tanulók részére.

 

 • Az iskolák részére a visszáru intézménye megszűnt:
  • Az adott tanévhez megrendelt tankönyvet a fizetős diákok esetében közvetlenül a szülő elállási jogának gyakorlásával, 2016. szeptember 15-ig küldheti vissza a KELLO részére, pót- és évközi rendelés esetén 14 napon belül.
  • A szülő/diák rendeléstől való elállás keretében, saját költségén visszaküldheti a tankönyveket a KELLO-nak, hivatkozva az eredeti megrendelés adataira (diák neve, oktatási azonosítója, eredeti számla vagy számla adatai).
  • A KELLO sztornó számlát állít ki az iskolát váltó diáknak, melyet eljuttat az iskolának, illetve letölthető a szülői felületen. Ha a számlát már kifizették, a KELLO visszaküldi a számla ellenértékét.
  • Visszaküldési cím: 2225 Üllő, Zöldmező u. 3.

 

 • Szülők részére kialakított felület megnyitása (www.szuloifelulet.kello.hu):
  • a diákok adatainak ellenőrzésére,
  • az iskolai tankönyvrendelések szülők általi jóváhagyására (A felület használata nem kötelező, az iskolák továbbra is kérhetik a szülői jóváhagyást a korábbiakban megszokott módon.), és
  • a fizetős diákok tankönyvrendeléseinek pénzügyi követése és rendezése céljából.

 

 

 • A kiszállított tankönyvek alapján számláz a KELLO, mely kifizethető online (szülői felületen), valamint átutalással, illetve a megadott postahivatalokban. A postahivatalokban elfogadott utalványok listáját a www.kello.hu/rolunk/utalvanyok-elfogadasa elérhetőségen tekinthetik meg.

A KELLO INFOPONTOKON történő fizetési lehetőség megszűnt!

 • Iskolai szintű szállítást végez a KELLO.

 

 • A fizetős diákok számláit egyben küldi ki a KELLO az iskolákba 2016. augusztus 22- 31-ig, kivéve azon számlákat, melyeknek a kiegyenlítése a szülői online felületen megtörtént. A befizetés tényét a tankönyvrendelési felületen jelzik.

 

 • A számlákkal 1-1 példány egyszerűsített átadás-átvételi dokumentumot küldenek, melyen az iskola átadja a fizetős diákoknak a könyveket a hozzá tartozó számlával.

 

 • A számlát a szülő/diák a tankönyvekkel együtt kapja meg, az aláírandó átadás-átvételi bizonylat kíséretében, vagy a szülő által letölthető az online felületről.

Befizetési időszak: 2016. augusztus 3. – szeptember 15. között

(fizetési határidő: 2016. szeptember 15.)

 

Befizetés módjai: készpénzben, bankkártyával vagy iskolakezdési utalvánnyal a Magyar Postánál, banki átutalással, bankkártyával online a szülői felületen keresztül.

(A tavalyi évhez hasonlóan személyesen készpénzzel, iskolakezdési utalvánnyal, illetve bankkártyával a kijelölt postahivatalokban, valamint készpénzzel és bankkártyával az összes postahivatalban fizethetnek.  A posta által elfogadott utalványokat a http://kello.hu/ oldalon ellenőrizhetik.)