Amerikai vendégek az iskolánkban

Amerikai vendégek az iskolánkban

 

A Szeged-Toledo Committee két tagja Carol LaBounty és lánya, Cynthia Izsak látogatott el iskolánkba május 18-án. Rendhagyó angol órán mutatkoztak be nekik, mutatták be iskolánkat és beszélgettek velük az ötödikes és hetedikes diákjaink, felkészítette őket Ficsorné Réti Emese. Célunk egy gyümölcsöző együttműködés a nyelvtanulás terén. Carol és lánya a Szeged-Toledo testvérvárosi kapcsolat keretében látogatott el Szegedre, a Hídivásár kapcsán, ahol támogatást gyűjtenek karácsonyi ajándékokra. A megvásárolt ajándékokat szegedi és vonzáskörzetében élő rászoruló gyerekek fogják megkapni. Carol Toledo melletti kisvárosban, Perrysburg-ben él, Ohio államban. 2014-ben a Gyevi Art Kulturális Egyesület tagjai látogattak el hozzá. Carol nagymamája az I. világháború idején hagyta el az országot, de nagyon fontos maradt a család számára, hogy a magyar hagyományokat, szokásokat megőrizzék és átadják a gyerekeiknek, unokáiknak.