Találkozás hete a Fertő-tónál

Találkozás hete a Fertő-tónál

Az algyői és a hebertsfeldeni diákok nagy örömére ismét élményekben gazdag hetet tölthettünk az ausztriai kisvárosban, Neusidl im See-ben. Közös kirándulásaink során megismerkedhettünk Burgenland fővárosával, Kismartonnal, ahol megtekintettük a város legfőbb nevezetességét az Eszterházy kastélyt. Kellemes sétát tettünk a kastélykertben, megnéztük az Orangerie épületét, melyben egzotikus növényeket teleltetnek manapság is.

Gottfried tanár úr megmutatta nekünk Semmelweis Ignác apjának a szülőházán található emléktáblát is. Városszerte Haydn nyomaira bukkanhattunk. Kihasználva a magyar határ közelségét körsétát tettünk az egykori Pannónia provincia híres városában, Sopronban és számos érdekes kultúrtörténeti ismeretet gyűjtöttünk a világörökség részeként számon tartott pannonhalmi apátságról is. Másnap a Habsburgok fővárosában, Bécsben jártunk, ahol feledhetetlen látványt nyújtott, a barokk stílusban épített schönbrunni kastély, a gyönyörű kastélykert és Bécs sétáló utcái. A közös utazások, sport-és játékestek kiváló lehetőséget nyújtottak a kapcsolatteremtésre, ismerkedésre. A csoport nevében nagyon szeretnénk megköszönni ezt a csodálatos diáktalálkozót Algyő Nagyközség Önkormányzatának, az iskola alapítványának, az iskolavezetésnek, a gyermekek szüleinek, akik lehetővé tették, hogy a már hagyománnyá vált két évenkénti találkozó ismét megvalósulhatott; az ajándékokat Szenti Renátának és a vásárlást Vidács Andreának. Bízunk abban, hogy diákjaink további ösztönzést, bátorítást kaptak az idegen nyelvek tanulásához.

 

Nagyné Szabó Andrea némettanár beszámolója