Zöldleveles jutalomkirándulás a Szegedi Fehér-tónál

Zöldleveles jutalomkirándulás a Szegedi Fehér-tónál

 

Az algyői iskolában minden évben az osztályok zöldlevelekért versenyeznek, a megmérettetés egy jutalomkirándulással végződik. Az az alsó és felső tagozatos osztály kapja a lehetőséget, amelyik a legtöbb zöldlevelet gyűjti. Június 21-én a 3.b és az 5.b osztály látogathatott  el a Szegedi Fehér-tóra. Egy hatalmas tóparti túrán vettünk részt, amely során kicsit belekukkanthattunk a madarak életmódjába.

Megnéztünk egy múzeumot is, amiben szintén madarakkal és vízi állatokkal ismerkedhettünk meg. Itt láthattunk kanalas gémet, réti sast, nagy kócsagot, vidrát és hódot is. A túravezetőnk, Ábrahám Krisztián bácsi, egy kicsit a gyógynövények világába is bevezetett minket.
Elsétáltunk egy kilátóhoz is ahonnan az egész Fehér-tói tájvédelmi körzetet be lehet látni.
Tényleg hatalmas túra volt, de mindenki nagyon jól érezte magát.

Molnár Csinszka és Német Sarolta 3.b osztályos tanulók