Megismerkedtünk az íjászattal

 

Egy gyönyörű napos őszi délelőttön lehetőségünk nyílt arra, hogy megismerkedjünk az íjászattal.

Az iskola mögötti területen volt számunkra előkészítve a pálya. Bereczky Bence bemutatta nekünk az íjat, és beavatott bennünket azokba a fontos mozdulatokba, amelyek segítségével működésbe tudtuk hozni ezt a csodálatos fegyvert.

Három oszlopba állítottak minket, és a mögöttünk állónak adogattuk át az íjakat. Nagy fegyelmet és figyelmet igényelt ez a tevékenység is. Egy személy háromszor lőhetett. Amikor mindenki megpróbálta, cseréltünk a másik csoporttal feladatot. Ott azt gyakoroltuk, hogyan tudunk átjutni egy kerítésen anélkül, hogy hozzáérnénk. Nagy kihívás volt, óvatosnak, hajlékonynak kellett lennünk. A kifeszített kötél alatt először a kisebbek, majd a nagyobbak is akadály nélkül átjutottak. Nagyon örültünk, hogy a kitűzött idő lejárta előtt teljesíteni tudtuk a próbát.

A programon igazán jól éreztük magunkat! Reméljük, hogy lesz még alkalom arra, hogy tökéletesítsük a megszerzett tudásunkat az íjászat terén.

 

Horváth-Teleki Hédi és Szutor Adél 6.b osztályos tanulók