Természettudomány

Gábor Dénes Országos Számítástechnikai Emlékverseny

2016. április 08.

Gábor Dénes országos számítástechnikai emlékverseny döntő.

Nagy Olga 6.b -  6. helyezés

Felkészítő tanár: Talla Szilvia

Madarak és Fák Napja

megyei szintű természetismereti vetélkedő az Algyői Fehér Ignác Általános Iskolában

„ …évente egy nap szenteltessék a madarak és fák védelmében.”

/Herman Ottó/

Iskolánk hagyományaihoz híven, ebben a tanévben május 6-án szervezte meg az alsó tagozatos tanulók részére a „Csak együtt létezhetünk” címmel meghirdetett megyei szintű természetismereti vetélkedőt, mely a Madarak és Fák Napjához kapcsolódott.

Csongrád megye általános iskoláiból 17 csapat nevezett. Minden csapat előzetes feladatként készült az év fájából, a mezei szilből és az év madarából, a harisból, valamint a csapatok elkészítették a nevükhöz hű kitűzőjüket. A versenyzőket Plesovszkiné Ujfaluczki Judit, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ szegedi tankerületének Igazgató Asszonya, Molnár Áron úr, Algyő polgármestere, valamint Horváthné Kunstár Andrea megbízott intézmény­vezető köszöntötte. A színvonalas versenyt iskolánk irodalmi szakkörös diákjai nyitották meg vidám verses összeállításukkal. A komplex természetismereti vetélkedőn elméleti és játékos feladatok vártak a gyerekekre.

Versenyünkre jól felkészült csapatok érkeztek, melyet az eredmények támasztanak alá. Helyezések: I. helyezett lett a HARISnyások csapata: Perneki Dóra 2. b, Kertész Mihály 3. b és Gavallér Erika 4. a (Algyői Fehér Ignác Általános Iskola, Algyő). II. helyezett lett a Természetkutatók csapata: Vinczenti Lujza 2. o., Fári Bence 3. o. és Sajti Imre 4. o. (Szent István Általános Iskola, Hódmezővásárhely). III. helyezést ért el a Természetgyógyászok csapata: Mag Ákos 2. o., Sirkó Regő 3. o és Vízhányó Fruzsina 4. o. (Szent István Általános Iskola, Hódmezővásárhely), valamint a zsűri IV. helyet is hirdetett, melynek nyertese a Fekete bors csapata lett: Kojcic Gergő 2. o., Csányi Vivien 3. o. és Kojcic Kitti 4. o. (Szegedi Fekete István Általános iskola, Szeged). A csapatok munkáinak értékelésében segítségünkre volt: Németh Anikó a Szegedi Tudományegyetem Füvészkert igazgató asszonya, Darázs Endréné a CSEMETE pedagógiai szakosztály munkatársa és Ábrahám Krisztián a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság környezeti nevelője. Vetélkedőnket támogatta Algyő Nagyközség Önkormányzata, az Ezerjófű Algyői Egészségvédő Kör Közhasznú Egyesület, a CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesület, a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatósága, valamint a Szegedi Füvészkert.

Minden versenyző csapatunknak szívből gratulálunk! Kollégáinknak köszönjük a felkészítő és segítő munkát.

Szabó Beáta szervező pedagógus

Megyei Természetismereti Vetélkedő

„Csak együtt létezhetünk” – megyei természetismereti vetélkedő

Iskolánk ebben a tanévben 15. alkalommal rendezte meg az alsó tagozatos tanulók részére a „Csak együtt létezhetünk” címmel meghirdetett megyei szintű természetismereti vetélkedőt, amelyre Csongrád megye általános iskoláiból 17 csapat nevezett. A komplex természetismereti vetélkedőn elméleti és játékos feladatok vártak a gyerekekre.

Iskolánk csapata, a HARIS-nyások: Perneki Dóra 2.b, Kertész Mihály 3.b és Gavallér Erika 4.a osztályos tanulók I. helyezést értek el, felkészítő tanáruk dr. Gondáné Pál Ildikó.

Iskolai természetismereti verseny

Az idei tanévben április 14-én rendeztük meg a 2-4. évfolyamos diákjainknak az iskolai természetismereti vetélkedőt, mely az idei év madarához, a harishoz és az idei év fájához, a mezei szilhez kapcsolódott.

A versenyen a következő eredmények születtek:

2. évfolyamon I. Perneki Dóra 2.b, II. Nyilas Réka 2.b és III. Győrfi Gábor 2.b;

3. évfolyamon I. Kertész Mihály 3.b, II. Molnár Csinszka 3.b és III. Bálint Csenge 3.a;

4. évfolyamon I. Gavallér Erika 4.a, II. Gyurcsik Tamás 4.b és III. Szabó Dorina 4.b.

Az első helyezett diákok képviselik iskolánkat a megyei természetismereti vetélkedőn.

Hevesy György Csongrád megyei kémiaverseny

A Hevesy György Csongrád megyei kémiaverseny eredményei:  XLI. Varga Enikő és XXXII. Juhász Fanni 7.a, XV. Üveges László és XX. Kertész Tekla 7.b, XXX. Szalontai Botond 8.a osztályos tanulók.

A Hevesy György területi kémiaversenyen VI. lett Kertész Tekla 7.b osztályos tanuló.

Felkészítő tanáraik: Almásiné Császár Piroska, Malustyik Mihályné

A szilva – regionális ökovetélkedő

az Algyői Fehér Ignác Általános Iskolában

Az Algyői Fehér Ignác Általános Iskola játékos vetélkedőt szervezett a Dél-alföldi Régió
ökoiskoláinak. 2015. november 20-án az általános iskolások közösen töltöttek el egy kellemes
napot, játékosan. Az idei tanévben a vetélkedőt az 5-8. évfolyamnak hirdettük meg, témánk  a
szilva volt. Regionális vetélkedőnkön a következő eredmények születtek az 5-8. évfolyamon:
I. helyezést ért el a Sligovica csapata: Üveges Gabriella, Németh Réka, Kertész Tekla
és Bura Beatrix (Algyői Fehér Ignác Általános Iskola).

„Egészséges életmód” vetélkedő

2015. október 14-én ismét meghirdette az általános iskolák nyolcadik osztályos tanulóinak az
„Egészséges életmód” vetélkedőjét a Szegedi Szakképzési Centrum Kossuth Zsuzsanna
Szakképző Iskolája. Iskolánkat Borbás Viktória, Gyurcsik Andrea és Bura Beatrix 8.b
osztályos tanulók képviseltük  és III. helyezést értek el.