48. Országos Elsősegélynyújtó Verseny

Szeged területi forduló versenyeredmény

2019. március 27. 10.00-15.00

Helyszín: Klúg Péter Iskola (Szeged, Bécsi krt. 38.)

A Magyar Vöröskereszt és a Magyar Ifjúsági Vöröskereszt szervezésében immáron 48. alkalommal került megrendezésre a felmenő rendszerű Országos Elsősegélynyújtó Verseny

A verseny célja az elsősegélynyújtás elméleti és gyakorlati ismereteinek minél szélesebb körben történő megtanítása és a humanitárius szemléletmód terjesztése.

Ennek keretében meghirdetésre került a Szeged területi forduló

Iskolánk 5 fős csapattal képviseltette magát (5-8. osztályos) gyermek korcsoportban.

Csapattagok:

  Név
Csapatkapitány Szutor Adél (8.b osztály)
Versenyző Pálfi Dorina (8.a osztály)
Versenyző Kéri Dominik (8.a osztály)
Versenyző Nyilas Réka (5.b osztály)
Versenyző Temkó Kata (5.b osztály)

A korcsoportunkban 4 csapat versenyzett. A 12 állomáshelyből álló versenyen, 3 helyszínen elméleti ismeretekről adtak számot, 4 helyszínen pedig gyakorlati feladatokat kellett teljesíteni. A katasztrófavédelem és a rendőrség is bemutatót tartott egy-egy helyszínen, ahol a gyerekek kipróbálhatták eszközeiket, felszereléseiket. 3 állomáshely „pihenőként” funkcionált, ahol a versenyzők rendezhették gondolataikat, megpihenhettek. A jó hangulatú versenyen sokat tanultak, nevettek és igen hasznos ismereteket szereztek tanulóink.

Csapatunk, az IGNÁCOS ÉLETMENTŐK 3. helyezést értek el.

Köszönet Csauth Zsuzsanna kolleganőnek, aki sokat segített a felkészítésben, elméleti oktatásban. Természettudományos szakkörökön átnézték a szakirodalmat, gyakorlati elemeket. Egész évben segítette az egészségnyújtó versenyekre történő felkészítést. KÖSZÖNÖM!

Köszönöm Dr. Gondáné Pál Ildikó segítő munkáját, aki saját gépjárműjével szállította a gyerekeket.

A részt vevő tanulók dicséretben részesültek.

Algyő, 2019. április 01.

Tisztelettel: Ráczné Hadár Andrea

Képtalálat a következőre: „algyői iskola logója”