Napközis negyedéves projekt összefoglaló

Az idei tanévben megújult munkatervvel és sok fiatal kollégával együttműködve kezdte meg munkáját a Napközis Munkaközösség. Havi projektekben valósítjuk meg délutáni, színes és színvonalas programjainkat. Így kibontakozhatnak diákjaink, hiszen minden gyermek talál számára kedves tevékenységet.Szeptemberben “Csapatépítő népi játékok” projekt keretében, “Népi játékok” gyűjteményből megismertettük tanulóinkkal, az elmúlt idők játékait. A hagyományőrzés iránti lelkesedés a játékokon keresztül összekovácsolta a csoportokat és kiváló szabadtéri elfoglaltságot nyújtott. A játék képes arra, hogy örömérzést keltsen, sikerélményt adjon, feszültséget oldjon. Kialakítja bennünk az önbecsülést és mások megbecsülését. Játék közben a gyerekek szocializálódnak, egy csoporthoz tartozónak érzik magukat. Ezzel kezdődik az identitástudat kialakulása.Októberben “Őszi népszokások” projekt keretében “Mesefonal” mentén, népmeséket olvastunk fel a gyerekeknek. A kiválasztott mesét, bábjátékos formában dolgozták fel a csoportok (fejbábok, kézbábok, botbábok és pantomim technikával). Az ÖKO-héten “mézes” élményeink voltak. Sütőtökös, mesetökös délutánon, bekapcsolódtunk az Egészségnap forgatagába. Novemberben a “Népmese, dráma” projekt megvalósítására került sor, melynek keretében felkészítettük tanítványainkat a házi mesemondó versenyre. Minden csoport, napközis tanítója segítségével kiválasztotta a népmesét. Bábozás és dramatizálás után gyakorolták a memorizálás módszereit (“Drámajátékok gyűjteménye”). Osztályszinten választásra került “Mesekirálylány” és “Mesekirályfi”, oklevelet kapott színvonalas szerepléséért. Minden csoportból a legügyesebb mesemondó előadását rögzítettük, melyet felvételről, zárásként láthatott az alsó tagozat. Kis mesemondóink jutalomkönyvben részesültek. A drámajáték magába foglalja a játékosság és művészeti nevelés összhangját, amely egészen kicsi kortól hatással van a gyermekek személyiségfejlődésére. Valamennyi napközis nevelő, pedagógiai asszisztens, könyvtáros nagy lelkesedéssel végezte munkáját, a Vezetőség támogatása mellett.

Megyesi Anikó  Napközis Munkaközösség-vezető