Hon- és népismereti témahét: 2020. szeptember 21-25.

Hon- és népismereti témahét: 2020. szeptember 21-25.

Fedezzük fel együtt nemzeti értékeinket!

Az idei évben hagyományainkhoz híven, szintén megrendezésre került iskolánkban a Hon-és népismereti témahét, melynek témája az idén a Hungarikumok voltak.

Fontosnak tartottuk, hogy tanulóink minél jobban megismerjék azokat a nemzeti értékeinket, amik nemcsak nekünk magyaroknak kiemelt fontosságúak, de a külföldiek számára is a magyarságot szimbolizálják. Szerettük volna, hogy mindenki büszke legyen arra, hogy magyarok vagyunk.

Minden osztály külön témát dolgozott ki, melyek között az alábbi szakkategóriák szerepeltek: agrár-és élelmiszeripar, ipari-és műszaki megoldások, kulturális örökség, sport, természeti környezet, turizmus és vendéglátás.

Kulturális értékeink közül kiemelt szerepet kaptak a térségünkben jelen lévő Hungarikumok, mint többek között a Szegedi fűszerpaprika őrlemény, Tiszai Halászlé, Pick Szalámi, Gyulai kolbász és Gyulai pároskolbász, Szőregi rózsatő, Makói hagyma vagy a Halasi csipke.

A kész projektmunkákból kiállítást is szerveztünk. Bízunk benne, hogy az idei témánk hozzájárult a gyermekek tudásának, valamint látókörének újabb ismeretekkel való bővítéséhez.

Az osztályok az alábbi témákkal ismerkedtek meg:

1.a-Tiszai halászlé

1.b-Gulyásleves

1.c-Dobostorta

2.a-Halasi csipke

2.b-Hollóházi porcelán

2.c-A matyó népművészet

3.a-Magyar pásztor-és vadászkutyafajták

3.b-Szőregi rózsatő

4.a- Unicum

4.b-Szegedi fűszerpaprika őrlemény

5.a-Pick téliszalámi

5.b-Gyulai kolbász és Gyulai pároskolbász

6.a-Hízott libából előállított termékek

6.b-Magyar szürke szarvasmarha

6.c- Kürtőskalács

7.a-Egri Bikavér

7.b- Magyarországi Tokaji Borvidéken előállított Tokaji Aszú

8.a- Makói hagyma

8.b-Piros Arany és Erős Pista

Az iskola pedagógusai nevében:

Joóné Süli-Zakar Éva

Zöld mk. vezető