Regionális természetismereti vetélkedő felső évfolyamosok számára: Fűszernövények

 

2021. november 19.

Iskolánkban több éves múltra tekint vissza, a minden év novemberében megrendezésre kerülő természetismereti vetélkedő. Hagyományainkat ápolva egy játékos délelőttre invitáljuk a Dél-alföldi régió ökoiskoláinak felső évfolyamos diákjait. A verseny iskolánk öko-hetének témája köré szerveződik. A járványügyi korlátozások figyelembe vételével, idén 2. alkalommal online térben kerül megvalósításra a program. 

Célunk, hogy az 5-8. évfolyamos gyermekek a környezettudatosságot szem előtt tartva közösen, játékos formában adjanak számot tudásukról. További célunk a diákok környezetvédelmi tudatformálása, a természet szépségeinek védelmére való felhívás, a környezetért felelős életvitel kialakítása, az ökológiai gondolkodás megalapozása és hogy az ökoiskolás diákokat közelebb hozzuk egymáshoz. Iskolánkat Kertész Panna, Berkes Stella, Czabai Kira és Nyilas Réka és képviselte ezen a napon.

A vetélkedő során alábbi feladatokkal és feladattípusokkal találkoztak a versenyzők:

      0.  feladat: Előzetes feladat (projektmunka)

  1. feladat: Totó (feleletválasztós)
  2. feladat: Készítsünk kolbászt! (matematikai kifejtős, számolásos)
  3. Ki vagyok én? (rövid szöveges válasz)
  4. Segítség a konyhából (rövid szöveges válasz)
  5. Alma Együttes: Fűszerbatyu c. dal (rövid szöveges válasz)
  6. Fűszertörténet (igaz-hamis)
  7. Keresd a párját (LearningApps: saját szerkesztésű feladat)
  8. Szólások és közmondások (kiegészítős)

A program sikerességét bizonyítja, hogy az idén már 11 ökoiskola jelentkezett a versenyünkre, melyen végül 9 csapat tudott jelen lenni. Az egyik csapat felkészítő kollégája tapasztalatgyűjtés, szakmaiságának fejlődése érdekében végig jelen volt a vetélkedőn.

Az online térben történt beszélgetések alapján a gyerekek igénylik az ilyen jellegű megmérettetést, a digitális felületet örömmel használják és nagyon jól érezték magukat a vetélkedő során, jövőre is örömmel részt vennének egy ilyen jellegű versenyünkön. 

Jó volt látni, ahogy az egyes csapatok tagjai együtt gondolkodtak, segítették és támogatták egymást a digitális térben. Bízom benne, hogy a vetélkedőn részt vett gyermekek sokszínű tapasztalatokra tettek szert, játszva tanultak meg újabb dolgokat, és remek élményekkel gazdagodtak a nap során.

Szeretném megköszönni mindazon kollégám segítségét, akik nélkül ez a rendezvény nem valósulhatott volna meg.

A vetélkedő végeredménye:

I. Sárkányfű árusok (Kothencz Nándor, Dormány Flóra Katalin, Kurai Ábel és Péter Dávid)

Szeged és Térsége Eötvös József Gimn, és Ált. Isk. Kossuth Lajos Ált. Isk-ja

6771 Szeged, Szerb u.15.

Felk.: Konkolyné Bárkányi Ibolya

II. Öko-menők (Dobra Zsófia, Havasi Gergely Bulcsú, Kohári Bánk György és Hűse Lili)

Szegedi Petőfi Sándor Ált. Isk. Bálint Sándor Tagiskola

6753 Szeged, Kölcsey tér 16.

Felk.: Kovács-Kincses Emília

III. Az élet sava-borsa (Tamási Emma, Toldi Níla, Nagy Zsófia és Dékány Lili Zora)

Jászszentlászlói Szent László Ált. Isk.

6133 Jászszentlászló, Rákóczi u. 25./A

Felk.: Potyesz Kitti

Különdíj: FűszerÉszek

Szegedi Gregor József Ált. Isk.

6726 Szeged, Fő fasor 61-63.

Felk.: dr. Makráné Horváth Piroska

Algyő, 2021.nov. 22. Joóné Süli-Zakar Éva (programfelelős, zöld mk. vez.)