„Könyvmolyok” projekt a napköziben

2022-ben ünnepeljük a híres költőnő, Nemes Nagy Ágnes születésének 100. évfordulóját. Tiszteletére januári napközis projektünket az olvasás szeretetének szenteltük. A gyerekek ebben a hónapban olyan foglalkozásokon vehettek részt a pénteki napköziben, ahol a művésznő költeményeivel ismerkedhettek meg, és illusztrációkat készíthettek a hallott művekből. Emellett az Algyői Könyvtár is szeretettel várta diákjainkat, hogy játékos foglalkozással mutassa be nekik a könyvek és az olvasás szeretetét. A projekt záróeseményeként pedig a 4. évfolyam előadását hallgathattuk meg, ahol Nemes Nagy Ágnes életéről és munkásságáról tudhattak meg többet tanulóink.

A gyermekek alkotásaiból kiállítást készítettünk, a legjobb rajzokat pedig két kategóriában díjaztuk.

1-2. évfolyam:

  1. Beder Dalma 2.a
  2. Varga Ivett 2.a
  3. Benárik Áron 2.a

3-4. évfolyam:

  1. Várhelyi Nóra 4.b
  2. Papdi Zalán 3.a
  3. Herczeg Ferenc 4.b

Különdíjjal jutalmaztuk az 1.b napközis csoportját, akik közös képet készítettek.

A napközis projekt megvalósulását Janek Erzsébet és Rátfai Andrea pedagógusok lelkiismeretes munkájának köszönhettük.

Megyesi Anikó Napközis munkaközösségvezető