Víz Világnapi program

Iskolánk 4.b osztályos tanulói 2022. 03. 24-én (csütörtök) délelőtt a Víz Világnapjához kapcsolódó foglalkozáson vettek részt „Még a kaktusz sem élhet víz nélkül” címmel az SZTE Füvészkertben. Nemcsak a programon szerzett ismeretekkel bővült a gyerekek tudása, hanem az utazás során megtapasztalhatták a közlekedési szabályokat és az illemtudó utazás módját is.

Bakos Benedek rövid kis fogalmazásával szeretném bemutatni az élménydús délelőttöt.

A füvészkerti kirándulás

A füvészkerti kirándulás úgy kezdődött, hogy elindultunk az algyői vasútállomás felé. Amint odaértünk, felszálltunk a tram-trainre és elindultunk Szeged irányába. Szeged belvárosában átszálltunk a 70-es buszra, ami elvitt bennünket a füvészkertbe. Sok érdekes és látványos növényt láttunk. Az üvegház tele volt egzotikus növényekkel. Nekem a legjobban a dzsungeles rész tetszett. A kaktuszok nem nagyon nyűgöztek le. Azután jött egy ott dolgozó néni, aki érdekes és tudományos részleteket mesélt az adott növényről. Szerintem nagyon jó volt a kirándulás, remélem máskor is elmegyünk.

Bakos Benedek”

 

Algyő, 2022. 04. 20. Ráczné Hadár Andrea

of.