Nincs elérhető leírás.

A Víz Világnapjától a Föld Napjáig

2022. március 22 – április 22.

Hagyományainkhoz híven ebben az évben is megrendeztünk iskolánkban a Víz Napjától a Föld Napjáig tartó 1 hónapos projektünket, melynek témája az idén a Csillagászat volt.

A rendezvényünket a 3. évfolyamosok által, a Víz Világnapjához kapcsolódó videó megtekintésével, valamint egy kiállítással nyitottuk meg.

A hónap során az adott osztályok, illetve évfolyamok az alábbi témát dolgozták ki és mutatták be szabadon választott technikával:

Alsó: Csillagjegyek

1. évf.: 1.a: Kos

1.b: Bika

1.c: Ikrek

1. évf.: 2.a: Rák

2.b: Oroszlán

2.c: Mérleg

1. évf.: 3.a: Skorpió

3.b: Nyilas

3.c: Bak

1. évf.: 4.a: Vízöntő

4.b: Halak

Felső: Az űrkutatás története

1. évf.: Az első nő a világűrben: Valentyina Tyereshkova
  2. évf.: Az első ember a világűrben: Jurij Gagarin
  3. évf.: Az első holdraszállás: Neil Armstrong
  4. évf.: Az első magyar a világűrben: Farkas Bertalan

A hónapot különböző előadásokkal is színesítettük: Gördülő Energia, 7-8. évf. (Előadó: Tóth Pál fizikatanár), Vízügyi Szervezet előadása, Nap és Hold, 5-6. évf., Bolygótan, 7-8. évf. (Előadó: dr. Szilassi Péter, a Szegedi Tudományegyetem Geoinformatikai, Természet- és Környezetföldrajzi Tanszékének docense).

Az előadások összességében sikeresnek mondhatók, a diákok hasznos dolgokat tanultak és sokakat motivált a téma iránti érdeklődésre. Az Utazó Planetárium előadásaival zártuk le a hónapot.

Zsoltné Kender Tünde és Molnár Levente (programfelelősök)

Joóné Süli-Zakar Éva (zöld mk. vezető)

Nincs elérhető leírás.