A víz világnapjától a Föld napjáig: Tavasztúra

A víz világnapjától a Föld napjáig tartó egy hónapos rendezvénysorozat egyik záróprogramjaként április  21-én csodaszép tavaszi délutánon keltek útra iskolánk alsó tagozatos diákjai. A Tavasztúra célja a vízi és vízparti élővilág megfigyelése, megismerése a célállomás pedig az Algyői kubikgödrök közül a Csodatócsa volt. A helyszínen mind a 25 túrázó aprólékosan vette szemügyre a víz a nádas a vízpart és a vízparti fák aktív állatvilágát és színes növényzetét. A Csodatócsa partján horgászók nagy fogásáról lemaradtunk ugyan, de puzzle segítségével a képkockák összeillesztésével a magyarországi édesvízi halak felismerésében nem lesz nehézsége egyetlen túrázónak sem, abban biztosak lehetünk. A Tavasztúrát iskolánkban működő Zöld munkaközösség egyik tagja, Ficza Ferenc tanító szervezte a túrázók kíséretében Süli Zsuzsanna tanítónő vett részt.