Határtalanul!: Így telt a szerdánk

 

Kora reggel a tartalmas reggelink és egy hosszabb buszút után a Tordai-hasadéknál indítottuk a napot. Legendájának meghallgatását követően egy rövid sétát tettünk a  kijelölt ösvényen. Egészen bemerészkedtünk, szinte már közvetlenül a patak mellett  jöttünk vissza csoportunkkal. 

 

 

Ezt követően Szováta felé vettük az irányt. Egy kisebb esőzés után a Medve-tóhoz igyekeztünk. Nevét alakja miatt kapta, mely egy kiterített Medvebőrhöz hasonlít. Vízének magas hőmérséklete és sótartalma, emellett gyógyító hatása miatt kedvelt fürdőhely. Reumatikus és gyulladásos betegségek kezelésére is ajánlják.

A tónál történő séta után Korondra mentünk. Egy teljes órát kaptunk a hely körbetekintésére. A legtöbben valami nassolni valót vettek a további útra, vagy éppen kerámiákkal tértek vissza az út mentén elhelyezkedő kisboltokból.

 

 

 A nap végén még Farkaslakára utaztunk. Itt Tamási Áron sírjánál tartottunk megemlékezést, ahol elénekeltük a székely himnuszt, és egy koszorút is elhelyeztünk. 

 

 

A szerda estét már Zeteváralján a NAP Parkban töltöttük.