Hirdetés
<<  Július 2017  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés


KEOP-os programzáró vetélkedő 2010.


A KEOP 6.1.0/B-2008-0022 azonosítószámú pályázat keretében megvalósuló „Első lépés a fenntartható háztartások felé – regionális képzés és kampány” részeként 2010. május 28-án programzáró vetélkedőt rendeztünk a Dél-alföldi Régióban általános- és középiskolás tanulók számára energia témában „Volt rá energiánk. Lesz rá energiánk?” címmel.

A vetélkedőt három korcsoportnak hirdettük meg: 1-4. évfolyam, 5-8. évfolyam és 9-10. évfolyam. A vetélkedőt az Algyői Szabadidőközpontban rendeztük, 11 csapatban 44 tanuló versenyzett, de kaptak feladatot a szurkolók is, akik a kísérő tanárokkal együtt közel százan voltak. A csapatok a következő előzetes feladatok közül választhattak: Önellátó, energiatakarékos megoldások; Üzemi hulladék hasznosítása; Régiségből új használati tárgy készítése. Minden csapat bemutatta előzetes feladatát, majd korcsoportonként 9 állomáson mérhették össze tudásukat. A feladatokkal fejlesztettük a diákok problémamegoldó gondolkodását és kulcskompetenciáit.

 

1-4. évfolyamon
I. helyezést ért el a Duracell csapat (Jerney), II. helyezést a Napimádók (Algyő), III. helyezést a Zöldül(l)és (Üllés)

 

5-8. évfolyamon
I. helyezést ért el a zuzMóra (Mórahalom), II. helyezést a Kérészek (Algyő), III. helyezést a Százszorszép (Ságvári).

 

9-10. évfolyamon
I. helyezést ért el a Tömörkény (Tömörkény), II. helyezést a Frixi (Kőrösy), III. helyezést a Jegesmacik (Szentes).


A versenyen különdíjat kaptak a Krúdys fiúk (Krúdy) csapata, akik a Domi Épületgépészetnél riportfilmet készítettek mérnökökkel a cég profiljáról.
Az egész napos vetélkedőt élő csocsó játék színesítette. Minden vendégünk nagyon jól érezte magát, és nagyon örültek az értékes ajándékoknak.


Hegyi Gabriella szervező pedagógus