Tájékoztatás: Diákigazolvány igénylése, 2012.

Tájékoztatás

Tárgy: diákigazolvány igénylés folyamata

Tisztelt Szülők!

A 362/2011. (XII. 30.) Kormányrendelet és az Oktatási Hivatal írásbeli tájékoztatása szerint az alábbiak szerint változik a diákigazolvány igénylés :
1.    A szülő gyermekével együtt felkeresi a lakóhelye szerinti illetékes okmányirodát, ahol a tanulóról fényképet készítenek. A fényképezési szolgáltatás igénybevételéhez szükséges iratok:
•    születési anyakönyvi kivonat és lakcímkártya VAGY
•    egyéb érvényes személyazonosító okmány (személyi igazolvány, útlevél) és lakcímkártya
•    A SZOLGÁLTATÁS INGYENES.
2.    Az eljárás során kapott Nemzet i Egységes Kártyarendszer (NEK) adatlapot meg kell őrizni. Ezen adatlap része a 16 karakterből NEK azonosító, melyet be kell mutatni az iskolában.
3.    Az iskolában jelezni kell a diákigazolvány iránti igényt. Ezzel egyidejűleg be kell fizetni az 1400 Ft igazolvány díjat.
4.    Az elkészült igazolványt a jogosult lakcímére postázzák.
5.    Az át nem vett igazolványokat az okmányirodában lehet átvenni.

Kérjük, hívja fel gyermeke figyelmét arra, hogy a diákigazolvány elvesztése esetén az új igénylése hosszadalmas és költséges folyamat, ezért különösen vigyázzanak rá!

Algyő, 2012. február 23.
Iván Zsuzsanna