Alsós mat. verseny, 2012.

„A matematika tudása kincs” - Matematika verseny alsó tagozatos tanulóknak


Iskolánk alsó tagozatos tanulói évfolyamonként izgalmas verseny keretében mérték össze tudásukat. A feladatok a számolási készségen túl a logikus gondolkodásra, kombinatorikai készségre, az összefüggések felismerésére, a matematikai tudás sokrétű alkalmazására épültek. Eredmények: az 1. évfolyamon I. helyezett lett Nagy Krisztofer 1.a, II. lett Farkas Dávid  1.b és III. lett Salamon Milán 1.a; a 2. évfolyamon I. helyezett lett Tóth Gergely 2.a, II. lett Bogdán Bence 2.a és III. lett Kiss Virág  2.a; a 3. évfolyamon I. helyezett lett Varga Enikő 3.a, II. lett Lantos Szabina 3.a és III. lett Izbéki Flóra 3.b; a 4. évfolyamon I. helyezett lett Belovai Krisztián 4.a, II. lett Pál Krisztián 4.b és III. lett Belovai Koppány 4.b osztályos tanuló. Iskolánkat a területi versenyen a 2-3-4. évfolyamon I. és II. helyezést elért tanulók képviselik.

Siker a területi matematika versenyen

Az alsó tagozatos tanulók területi matematika versenye 2011. április 19-én Domaszéken volt.
A 2.-3.-4. osztályosok diákok mérhették össze tudásukat. Iskolánkat az alábbi tanulók képviselték: Tóth Gergely 2.a, Bogdán Bence 2.a, Varga Enikő 3.a, Lantos Szabina 3.a, Belovai Krisztián  4.a, Pál Krisztián 4.a. Előkelő helyezésekkel tértünk haza: Tóth Gergely 2.a osztályos tanuló II., Bogdán Bence 2. a osztályos tanuló III. helyezést ért el.
Mindketten továbbjutottak a megyei versenyre.