Happy-hét, 2013.

HAPPY HÉT

Az Országos Élelmezés-és Táplálkozástudományi Intézet (OÉTI) idén is meghirdette az országos, vízfogyasztást népszerűsítő programját, 2013. április 15-19. között.

A programhoz a mi iskolánk is csatlakozott.

Az „Igyál vizet!”- akció keretében különböző foglalkozásokat szervezünk a gyerekekkel közösen.

Célunk, hogy felhívjuk tanulóink figyelmét az ivóvízfogyasztás fontosságára, valamint a cukros üdítők és energiaitalok egészségkárosító hatásaira.

A hét során az alábbi programok megvalósítását tervezzük:

• Személyre szabott pohár, palack elkészítése az alsó tagozatos gyerekekkel
  • „Víz Bár” kialakítása az aulában, ahol szünetekben citromkarikával, mentával ízesített vizet kínálnak a „mixerek”
  • Szórólapok, plakátok készítése rajzórákon
  • Tanítási órák keretében megvalósítható feladatok (a víz hatása minden élő szervezetre, vízzel kapcsolatos versek, dalok, mondókák gyűjtése, a különféle cukros üdítők cukortartalmának százalékos számítása, kísérletek vízzel stb.)
  • Rajzverseny „Víz a legjobb szomjoltó” címmel
  • „Vízi próba”- sportverseny a napköziben
  • Divatbemutató- vizes flakonok felöltöztetése az alsó tagozatosokkal
  • Flash mob- élőkép a 7. 8. osztályosok közreműködésével (vízmolekula, víz szó)