Bugaci kiránduláson voltunk

2014. november 7-8-án az Algyői Fehér Ignác Általános Iskola 5. évfolyamos diákjai közül 30 főnek ingyenes lehetősége nyílt Bugacra látogatni. Itt a CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesület szakembereinek vezetésével fedezhettük fel a pusztát. Pénteken, a megérkezés után pár órával máris egy túrára indulhattunk. Akkor már sötétedett, a nap lenyugvásra készült, de így is sok érdekességet tudhattunk meg a hely élővilágáról, környezetéről. Másnap sétálni mentünk az ősborókásba, ahol számos új növény- és gombafajt találhattunk. A kirándulás után eljuthattunk a Pásztormúzeumba, megcsodálhattunk egy lovasbemutatót is és a végén meg is simogathattuk a lovakat. AZ idő nagyon gyorsan eltelt, a szállásunkra érkezés után nem sokkal indulhattunk is haza. Sajnálkozva keltünk útra, Algyő felé, de Kiskunfélegyházán megálltunk egy cukrászdánál süteményt enni. Mindannyian rengeteg új élménnyel és tudással gyarapodtunk.

A program a Szegedi Tudományegyetem TÁMOP-3.2.13-12/1-2012-0512 Kulturális intézmények részvétel a tanórán kívüli nevelési feladatok ellátásában elnevezésű pályázat keretében valósult meg.

Nagy Olga 5.b osztályos tanuló