A kedvenc horgászélményem

A kedvenc horgászélményem

A nyári szünetemből két hetet testvéremmel együtt a nagyszüleimnél töltöttem. Egy szombat délután elhatároztuk, hogy elmegyünk horgászni.

Bepakoltuk az autóba a horgászfelszerelést, majd elindultunk a közeli tóhoz. Mindenki felszerelte a pecabotját és papa segítségével én is vízre eresztettem az úszómat. Nagyapám még etetőanyagot is dobott be a halaknak, hogy több kapás legyen. Nem sokkal később fogott egy nagy, 7-8 kg-os pontyot, aminek mindenki nagyon örült. Laci, a testvérem következett, aki szinte sorra egymás után fogta ki a keszegeket, kárászokat és törpeharcsákat. Jött a főnyeremény! Végül én fogtam ki a legnagyobb halat, egy 12-13 kg-os fehér tokot, de sajnos nem tudtam kiemelni a tóból, mert túl nehéz volt. Amíg én tartottam a botot, papa hozta a szákot és mindenki együttes segítségével kifogtuk a méretes példányt.

Estefelé elindultunk haza, és azt hiszem, hogy ezt a napot soha nem fogom elfelejteni.

Üveges Gabriella 4.a osztályos tanuló