Ökoiskola Roadshow az Algyői Fehér Ignác Általános Iskolában

Ökoiskola Roadshow az Algyői Fehér Ignác Általános Iskolában

Május 8-án az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet Ökoiskola Roadshow-ja az Algyői Fehér Ignác Általános Iskolában izgalmas programokkal folytatódott. Iskolánk, a Dél-alföldi Ökoiskolák koordinátoraként nemcsak a három megyében található ökoiskolákat, hanem a többi iskolát is meghívta rendezvényére, hogy a pedagógusok és a diákok bepillantást nyerhessenek egy, már örökös ökoiskola címmel is rendelkező intézmény mindennapjaiba. Rendezvényünkön Halácsy Ágnes, az OFI munkatársa mutatta be az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet SH4/5 kódszámú Zöld Óvoda-, Ökoiskola programok kiszélesítése című programját. Ezt követően Iván Zsuzsanna intézményvezetőnk mutatta be iskolánkat a pedagógusoknak, miközben a diákok a Madarak és Fák Napja programunk részeként megrendezett komplex természetismereti vetélkedőn elméleti és játékos feladatokon mérhették össze tudásukat. A programban szerepelt még az év élőlényeinek megismerése  Kosznai Norbert vezetésével, a Herman Ottó Vándortanösvény bemutatása Illés Gábor közreműködésével, a CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesület erdei iskolai táborozásokról, természetjárásról Tóth Gábor tájékoztatta a résztvevőket, a komposztálás lehetőségeit Puczkó Éva mutatta meg. Energia Parkunkat – a nap/szél hibrid bemutató rendszert és a gyümölcsaszalót – Kéri Dominik 4.a és Farkas Dávid 4.b osztályos tanulóink mutatták be. Büszkék vagyunk rájuk, mert szakszerű magyarázatukat sokan megdicsérték. Ötletadásként egy modulos szavazógépes kvízt is kipróbálhattak a pedagógus kollegák Balázs Anna és Turi Alíz 7.a osztályos tanulók és Koczka Ágnes segítségével. Az algyői Ezerjófű Egyesület tagjai: Berek Ágota, Kövér Imréné és Klug Mátyásné fűszer- és gyógynövény bemutatót tartottak. A program ideje alatt Bojtos Ferenc, a Csemete Természet- és Környezetvédelmi Egyesület, mint Dél-alföldi Regionális Zöld Óvoda és Ökoiskola Forrásközpont irodavezetője az Ökoiskola cím pályázattal kapcsolatban tartott mentorálást. Az Ökoiskola Roadshow megvalósításában, környezeti nevelésünkben partnereink: a CSEMETE Természet- és Környezetvédelmi Egyesület, a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület, a Szegedi Interaktív Természetismereti Tudástár és az Ezerjófű Algyői Egészségvédő Kör Közhasznú Egyesület.