Hirdetés
<<  Augusztus 2017  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés


Üzemlátogatás a Paksi Atomerőmű Zrt.-ben


2009. október 17-én üzemlátogatáson voltunk a Paksi Atomerőműben a KEOP 6.1.0./B–2008-0022 azonosítószámú pályázat keretében megvalósuló „Első lépés a fenntartható háztartások felé – regionális képzés és kampány” projekt részeként. Az utat a Kiskunsági Nemzeti Park szakemberei és az Algyői Általános Iskola pedagógusai szervezték. 86 fős csapat vett részt a tanulmányúton: Szegedről, Mórahalomról és Mezőberényből tanulók, pedagógusok, szülők és volt diákjaink. Az atomerőmű munkatársa bemutatta az erőmű látogatóközpontját, és a 16. évét betöltött résztvevőket végigkalauzolta az üzem látogatóknak is nyitott területén. Komoly erőpróbát, fantasztikus élményt jelentett gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt, amikor egy energiakerékpár segítségével villamos energiát termelhettünk. Megismertük, hogyan működik a reaktor, láttuk az atomerőmű pillanatnyi teljesítményét. Az erre a célra épített üvegezett folyosóról megtekintettük a működő atomreaktort, a vezérlőtermet és a hatalmas méretű turbina-generátor egységeket. A létesítmény nukleáris technológiáit az élő környezettől elzárt, nyomásálló épületrészben, hermetikus térben helyezték el. Az atomerőmű az elmúlt években többször kezdeményezett nemzetközi vizsgálatot saját tevékenységének minősítésére. A jelentések pozitív értékelést adtak a teljesítmény állapotáról, a biztonsági szintről, a szakemberek felkészültségéről.

A 2009/2010-es tanév folyamán további 3 túrát tervezünk; a program lezárásaként pedig egy vetélkedőn várjuk a terepi kirándulásokon részt vevő tanulókat, ahol számot adhatnak megszerzett tudásukról. A vetélkedő a tanév végén kerül megrendezésre. A résztvevők díjazásban részesülnek! A jelentkezés feltételeként legalább 2 terepi túrán részt kell venni!

(A további kirándulások: 2010 március – Regionális Hulladéklerakó Telep; 2010 április – Pusztaszeri TK; 2010 május – a Szegedi Tudományegyetem kiállítása.)

Hegyi Gabriella szervező pedagógus


 

 

 MEGHÍVÓ

Üzemlátogatás a Paksi Atomerőmű Zrt.
Tájékoztató- és Látogatóközpontjában


Találkozó: 2009. október 17. szombat 7:45; Algyői Általános Iskola (Algyő, Kastélykert u. 59)
Indulás: 2009. október 17. szombat 8:00
Program: 8:00 : indulás
10:30 : érkezés az Atomerőműbe; Látogatóközpont; 16 éven felülieknek az üzemi terület
megtekintése.
kb. 15:30 : visszaérkezés


Innivalót, uzsonnát, esőkabátot javasoljuk hozni.

Mivel a résztvevők száma korlátozott, kérjük, hogy minden csoport, egyéni látogató előzetesen jelezze részvételi szándékát e-mailen.
Az üzemi területre sajnos csak 16 éven felüliek léphetnek be. A program ezen részéhez az alábbi adatok megadása szükséges 2009. október 5-ig az alábbi mail-címen: NÉV, SZÜL. DÁTUM; IGAZOLVÁNY SZÁMA, INTÉZMÉNY.
A megadott arcképes igazolványt feltétlenül hozni kell, anélkül az üzembe belépni nem lehetséges.
A részvétel ingyenes.
A program KEOP 6.1.0/B pályázat keretében megvalósuló „Első lépés a fenntartható háztartások felé – regionális képzés és kampány” részeként valósul meg. A 2009/2010-es tanév folyamán 5 túrát szervezünk; a programsorozat lezárásaként egy vetélkedőn várjuk a terepi kirándulásokon részt vevő tanulókat, ahol számot adhatnak megszerzett tudásukról. A vetélkedő a tanév végén kerül megrendezésre. A részt vevők díjazásban részesülnek. A jelentkezés feltétele minimum 2 terepi túrán való részvétel. (A további kirándulások: március – Reg. Hulladéklerakó Telep, Válogatóüzem; április – Pusztaszeri TK; május – Szegedi Tudományegyetem kiállítása)

További Információ:
Ábrahám Krisztián 30/6380-297 Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság;
Iván Zsuzsanna 30/3369848 Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. Algyői Általános Iskola