C:\Users\user\AppData\Local\Temp\20181005_114745.jpg

Az Algyői Általános Iskola Alapítvány beszámolója

a 2018/19-es tanévben nyújtott támogatásokról

Az Algyői Általános Iskola Alapítvány a Kuratórium döntése alapján ebben a tanévben is elsősorban tanulmányi versenyek nevezési díjához, valamint a gyermekek jutalmazásához, ajándékozásához, utaztatásához járult hozzá.

Ezúton szeretnénk köszönetet mondani, hogy Alapítványunknak ajánlották fel adójuk 1 %-át, melyet szintén felhasználtunk a megítélt támogatásoknál.

– A 6. osztályosok erdei iskolai költségeit 58 000 Ft-tal segítettük.

-250 000 Ft értékben óriás sakkot vásároltunk a napközis tanulóknak, amit nagy örömmel vettek birtokba és használnak a gyerekek. 200 000 Ft-ot a Herczeg Anna tanító néni által kapott támogatási összegből használtunk fel, melyet nagyon köszönünk.

– A Bólyai anyanyelvi csapatverseny nevezési díjához 20 000 Ft-tal járultunk hozzá.

– Mint minden évben, most is 10 000 Ft-tal támogattuk az anyanyelvi versenyek helyezettjeinek jutalmazását.

– A „Suliváltó”csapat verseny nevezési díját is kifizettük, 4500 Ft értékben.

– A színvonalas karácsonyi műsor kellékeinek vásárlását is segítettük, 35000 Ft értékben.

– 10 000 Ft-tal támogattuk a Halloween-partit és a Mikulás futást, melyből tortát és szaloncukrot vásároltak.

– Karácsony előtt minden tanuló szaloncukrot és narancsot kapott, melynek értéke 80 000 Ft volt.

– A farsangi felvonuláson a gyermekek jutalmazása 25 000 Ft-ba került.

-A báli dekoráció készítéséhez 10 000 Ft-tal járultunk hozzá, valamint a táncparkett bérleti díját is kifizettük, mely 37 000 Ft volt.

_ Az országos Bólyai Természetismereti csapatversenyre bejutott gyermekek utaztatásához 30 000 Ft-ot adtunk.

• A Vadasparkba az utazás költségeihez 50 000 Ft-tal járul hozzá az Alapítvány.

Mindösszesen eddig 619 500 Ft támogatást nyújtottunk.

A tanév hátralévő időszakában az Algyői Önkormányzat Civil Szervezetek Támogatási Alapjából elnyert 400 000 Ft-ot a Zöldkártya, Zöldlevél és Sportkártya utak támogatására fordítjuk, melyet ki is kell egészítenünk kb.: 100 000 Ft-tal.

Ezen kívül az Alapítvány készítteti el az iskola logójával ellátott nyakkendőket, melyet minden tanuló ingyen kap meg. Ebben az évben pótolni kell a készletet, mert az első körben készült nyakkendők elfogytak. Itt szeretnénk felhívni a kedves Szülők figyelmét, hogy először ingyen kapják a tanulók a nyakkendőt. Sajnos azonban sokan elhagyják és újat kérnek. Ezért a Kuratórium úgy döntött, hogy 2000 Ft támogatás ellenében tudunk új nyakkendőt biztosítani.

Tanév végén „Kis herceg” díjat és „Algyői Általános Iskola Kiváló Diákja” díjat adományozunk, melyhez az emlékplaketteket is el kell készíttetnünk, melynek költsége több tízezer forint is lehet.

A tanév végi jutalmazásokhoz is szeretnénk segítséget nyújtani színvonalas ajándékokkal, melynek ebben a tanévben az összege 200 000 Ft lesz.

Továbbra is várjuk adójuk 1 %-ának felajánlását, hogy minél több segítséget nyújthassunk tanulóinknak az elkövetkező tanévben is.

Adószámunk: 18457177-1-06

Zombori Mariann